Yazılar

sariyer petek temizleme.jpg?w=180&h=180&scale tesisat

İstanbul Petek Temizleme

Bu yazılara sizlere petek temizliğinin ne olduğundan avantaj ve faydalarından bahsedeceğiz. Yakıt tasarrufu için kuşkusuz gerekli bakım işlemlerinden birisidir. İşte İstanbul petek temizleme hizmetimiz.

Nedir ?

istanbul petek temizleme

istanbul petek temizleme

İstanbul petek temizleme hizmeti, kullanılan süreye bağlı olarak kullanılan ve bu suyun özelliklerine göre, sıcaklığına göre ve göre bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışırlar, tortu oluşması , balçıklaşma ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha sık olarak görülür. İstanbul petek arınma işlemlerinin sonrasında tespit edilen maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma meselelerine, iyi ısınamama ve pahalı ısınma meselelerine neden olurlar. Bu cins problemlerin ısıtma sisteminde alana getirdiği negatif vaziyetler ise şöyledir; – Isı sirkülasyonunun bütün olarak yapamasından kaynaklanan ısı meseleleri alana gelmektedir.

Petek temizliği işini profesyonel yapmayan işletmeler veya şahıslar genellikle peteğin ısınmamasının sebebini hava olduğunu düşünürler. Petek temizleme işleminden yapmak istediklerinde ise kısa süreli olarak peteğin içerisindeki suyu boşaltarak arındıklarını düşünmektedirler. Ancak bu vaziyet peteğin bütün olarak arınılmadığı gibi aynı meseleyi yine yaşamanıza yine ek maliyetin çıkmasına neden olacaklardır. Kombi petek temizlik işleminden yaptırmak isteyenler bu işi profesyonel çalışanları olan işletmelerden yaptırmalarını nasihat ederiz.

İşletmemiz kullandığı son teknolojiye sahip makineler sayesinde peteğin içerisindeki lekeli suyu tamamıyla arınmaktadır. İçerisine koyduğumuz kimyevi mahsullerle yine paklik yapılarak tüm leke ve pastan temizlettikten sonra koyduğumuz koruyu madde ile peteğin hem arınılması hem de korunmasını sağlarız. Sistem içerisindeki su duru bir hal alıncaya kadar bu petek temizleme sürecine aynen kesintisiz devam edilmelidir. Bu operasyonların da her bir petek için sırayla uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Operasyon bitiminde temizlik sağlayan kimyeviler sistemin içine sevk edilir ve uygulamalar bitirilmiş olur.

Nasıl Yapılır ?

Petek temizleme işlemlerimiz ise bu cins meselelere teknolojik çözüm sunmaktadır . Doğru olan nitelikli bir kimyeviyle peteklerin içindeki partikül , balçık ve muhtelif maddeleri arınmak için kimyevi ayrıştırıcı kullanımı radyatör arınma işlemlerinin en ehemmiyetli etmenidir . Devamı da en az solüsyon kullanımı kadar ehemmiyetli zira bir yanlış operasyonda kombi bozulabilir , tazyik filtreleri tıkayabilirsiniz . Belirtileri genellikle peteklerin üst değil de daha çok alt kısımlarında oluşan soğuk kısımlar özellikle son kalorifer yani kombiye en uzak olan kaloriferin alt kısmını elle yoklayın üstüne bakın aynı sıcaklık seviyesi hakim değilse ısının dolaşımının engellemekte olan tortu, birikim veya pislik var demektir .  Kişiler ise bireysel olarak  petek temizleme işlemine kalkışmaktadır. Fakat bireysel olarak bir peteği tamamen temizlemek mümkün olmamaktadır .

Kişiler tarafınca uygulanan bazı kişisel yöntemler ise şöyledir;  kimisi peteğin için deki havayı dışarı çıkararak oradan çıkan kirli su ile peteği temizlediğini zanneder , kimisi ise tahliye vanasını tamamen açarak temizleme işlemi yaptığını zanneder. Oysa kir birikimi katılaşmış ve sıkı halde hala kaloriferdedir ve bu kısımlara suyun gitmesini önlemektedir.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamuru da mobil olarak tasarlanmış sistem temizleme makinelerimiz ile temizlemekteyiz. Her odaya gider tüm farklı borular tespit edilerek temizleme işlemi yapılmaktadır. Temizlik işlemleri makine ile tamamlandığı için boruların içerisinde herhangi bir çamur kalıntısı kalmıyor. Ayrıca bu işleri özel kimyasal vasıtası ile yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal temizliği hizmeti de vermekteyiz. Bu kimyasallar boruların içindeki kireç, su taşları ve buna benzer maddeleri tamamıyla ortadan kaldırır. 120 metreye kadar sabit temizlik ücreti almaktayız.  Tüm bu işlemlerin ardından düzenli olarak periyodlar ile yinelenmesinde fayda bulunmaktadır. Kombi petek temizliği hizmeti veren işletmelerden profesyonel dayanak almak istendiğinde ödenecek kıymet, petek rakamı ile petek modeli ve sistemin yapısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
petek temizli i.jpg?w=180&h=180&scale tesisat

Petek Temizliği

Petek Temizliği

Bu yazılara sizlere petek temizliğinin ne olduğundan avantaj ve faydalarından bahsedeceğiz. Yakıt tasarrufu için kuşkusuz gerekli bakım işlemlerinden birisidir.

Nasıl Yapılır?

Petek temizliği işlemi , verimli çalışmayan ve ısıtmayan kalorifer düzeneklerinde profesyonel kişiler tarafından yapılan bir uygulamadır. Yıllarca kullanılan peteklerin , zaman zaman bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakım ve temizlik işlemi ise , profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. İşlem yapılırken bünyesinde asitlik özelliği bulunmayan ve basınçlı su ile çalışan makineler kullanılmaktadır. Daha sonra ise makineler kalorifer tesisatına genellikle banyo havlupan sisteminden bağlanılarak yapılır. İçeriye iletilen basınçlı sıvı petek tesisatı içerisinde ve peteklerin altlarında birikmiş olan pas ve kireç gibi maddeleri basınç ile ileterek çıkarılmasını sağlar. Bu sayede , ısı kaybı yaşanılan bölgelerin temizlenmesi sağlanır. İşlem sisteminden sonra ise temiz su çıkana kadar bu işleme devam edilir.

petek temizliği

petek temizliği

Kombi su basıncında ince ayarlar yapılıp, peteklerin havaları da giderilmesinin ardından çalışır duruma getirilmiş olur. Petek bakımları genellikle 2 yılda bir yaptırılmaktadır. Ek olarak , kombi bakımı yaptırmak ama petek ve kombi tesisatını temizletmemek yanlış olacaktır. Peteklerinizin periyodik bakımlarının yanında peteklerde ısıtma problemi varsa ve peteklerinizden gerektiği kadar verimi almıyorsanız, kombinin derecesini artırsanız bile peteklerin altı veya tamamı ısınmıyorsa, tesisata bağlı peteklerde arıza veriyor veya filtre sık sık tıkanıyorsa, kirlenmeden dolayı arıza veriyorsa petek bakım ve temizliklerin mutlaka profesyonel bir ekip tarafından yaptırılması gerekir. Uzman ve alanında profesyonel bir tesisat firmamız sayesinde yapılan bu işlem uygulaması sayesinde peteklerin içerisindeki kireç ve pas gibi tortular temizlenmiş olur. Petek temizliği işlemi , kalorifer peteklerinin ısı performansını artırarak evinizin daha iyi ve kaliteli bir şekilde ısınmasını sağlayacaktır. Petek temizliği işlemi sırasında eşit ısınma sağlar. Kombi ve tesisatta bulunan tortu ve kirlilik kaynaklı arızaların giderilerek sistemde daha az arıza oluşmasını engellemiş olacaktır. Ek olarak , petek tesisatlardaki kirlilik ve birikme kaynaklı arızaların üstesinden gelerek sisteminizdeki daha az arızayla karşılaşacaksınız. Kombilerde en sık bozulan ejanjörlerdir. Bu parçalar suyun ısıtıldığı yer olduğu için yoğun kireç oluşumuna maruz kalır. Bünyemizde bulundurduğumuz profesyonel çalışanlar ve firmamızın petek temizliği hizmeti sayesinde uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

petek temizliği öncesi ve sonrası

petek temizliği öncesi ve sonrası

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz tesisatı, yapılmadan önce bir proje oluşturulur. Proje üzerinde yer alan teknik detaylar ise görsel bir halde sunulur. Yada bunun için tüm doğalgaz tesisatını da ayrıntılar eşiğinde gösteren bir proje çizimi diyebiliriz.

Tesisatın içindeki tüm elemanlar, bağlantılar, hatlar planda yer alır. Doğalgaz proje çizim işlemleri çeşitli ayrıca pahalı yazılımlar vasıtası ile bilgisayar üzerinde yapılır. Çizilen bu projeler ayrıntılı bir şekilde çizilmeli, gerçekle çelişmemeli ve tesisat sisteminde yer alacak tüm önemli noktaları göstereceğinden ayrıntıları ile planlanmalıdır. Doğalgaz projeleri ise doğalgaz şirketine ait yada doğalgaz şirketinden onay almış uzman mühendisler tarafından çizilmektedir.

Petek Temizleme, Petek Temizliği, Petek Yıkama, Robotlu Petek Temizleme, Cihazla Petek Temizleme, Kameralı Petek Temizleme

Petek Temizleme, Petek Temizliği, Petek Yıkama, Robotlu Petek Temizleme, Cihazla Petek Temizleme, Kameralı Petek Temizleme

Doğalgaz tesisat projelerinin çizimlerinde hata veya eksikler olması halinde proje dağıtım şirketi tarafından reddedilecektir. Bu sebeple onaylı ve işinde yetkin firmalara başvurarak proje çizimi yaptırılmalıdır.

Doğalgaz tesisatı çizilirken ve planlanırken hata yada eksik yer alırsa çizilen bu proje, dağıtım şirketi tarafından onaylanmayacaktır. Bu nedenle onaylı ve işinde uzmanlaşmış firmalara başvuru yapılıp projenin çizdirilmesi önem arz etmektedir.

Doğalgaz tesisatının döşenmesi

Doğalgaz kullanıma açılmadan önce doğalgaz projesi için çizilmiş projeye uyumlu bir şekilde tesisatın da döşenmesi gereklidir. Tesisatın eksiklik olmadan ayarlanması ile birlikte tesisat döşenebilir.

Doğalgaz projesine göre uygun ve yeterli yapılmış olan tesisatın döşenme aşaması son derece önem arz etmektedir. Doğalgazın güvenlik bakımından önem arz ettiği için güvenli bir şekilde kullanmak için tesisatın uzman kişiler tarafından dikkatli ve projeye uygun şekilde döşenmesi gerekmektedir.

Doğalgaz tesisatında nelere dikkat edilmesi gerekir?

Doğalgaz tesisatında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Uygulama projeye bağlı kalınarak dikkatli ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Kullanıcıların güvenliğinin kesinlikle sağlanması gerektiğinden bu şartlar projeye uygun tesisatlar olarak onaylanarak kullanıma açılmaktadır. Tesisat yapımında uyulması gereken bazı çok önemli kurallar vardır.

Doğalgaz tesisatında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Doğalgaz boruları rahatlıkla görülebilecek ve herhangi bir problemde yada gerekildiğinde müdahale edilebilecek bir durumda döşenmelidir. Duvar işinde olmaması gereklidir. Çünkü böyle bir durumda borulara ulaşmak da zorlaşmaktadır.
  • Bağlantılar asla sızdırmamalı ve bunun için de dikkat ile birlikle keten ve sızmaması için macun kullanılmaktadır.
  • Çelikten yapılmış olan gaz taşıyan boruların herhangi bir tehlike durumunda ulaşılması kolay bir yerden binaya giriş yapması gerekmektedir. Ana gaz borusu ve ana kapatma vanası da her türlü tehlikeye ve darbelere korunaklı bir biçimde monte edilmesi gerekmektedir.
  • Borular konsol ve kelepçeler vasıtası ile güvenli bir şekilde duvara sabitlenmek zorundadır.
  • Herhangi bir durumda yangınlara karşı dayanıklılığı olan tesisat ürünleri kullanılmalı ve doğalgaz boruları ile elektrik tesisatları arasında en az 20cm fark bırakılmalıdır.
  • Borular paslanmaya karşı dayanıklı borulardan seçilse bile nem ile teması mümkün olduğunca az tutabilmek adına konumlandırılmak zorundadır.
  • Doğalgaz tesisatı tamamlandıktan sonra statik elektrik oluşmuş olma riskine karşın statik elektrik topraklanarak alınmalıdır.

Doğal gaz, yaşamı tehdit etmeyen, güvenli ve temiz bir enerji kaynağı olarak da görülmektedir. Bu nedenden dolayı yine de doğal gaz kullanımı üzerindeki en büyük problem gaz kaçağıdır. Bu nedenden dolayıdır ki doğalgaz tesisatı güvenli bir biçimde kurulmalı ve çalışır olması gerekmektedir. İşlemlerin işinde tamamen uzman bir ekip tarafından yapılması ve yetkililerin onayını alarak da hizmet sağlaması oldukça önemşi bir durumdur. Aynı zamanda kullanıcıların güvenlik uyarılarına uyması ve bu güvenlik uyarılarının bilincinde hareket etmesi gerekmektedir.

Tesisatçı ara olarak doğalgaz tesisat hizmeti, petek temizleme hizmeti, petek yıkama hizmeti, robotlu petek temizliği, cihazla petek temizliği, kameralı petek temizliği gibi pek çok hizmeti sizlerle buluşturmaktayız.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]