Yazılar

Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma

Gaziosmanpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı herkesin evinde başına gelebilecek, yaşamak istenmeyen bir durumdur. Tuvalet tıkanıklığı yaşanan evlerde genellikle ilk müdahale ev halkı tarafından yapılmaya çalışılmaktadır. Bilmeyen kişilerin yaptığı müdahaleler genellikle daha kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bilinçsizce yapılan işlemler daha inatçı tıkanıklıklara ya da daha yoğun taşmalara sebep olabilmektedir. Bu yüzden tıkanıklık yaşandığı an da usta tesisatçılardan hizmet almanızda fayda vardır. Farklı sebeplerden dolayı oluşabilecek olan tıkanıklık yaşandığında öncelikli olarak tuvaletin sifonunu sadece bir kez çekmenizi tavsiye ediyoruz. Tıkanıklık açılmadı ise tekrar tekrar sifon çekmeniz taşmalara sebep olacaktır. Bu yüzden açılmayan tıkanıklık için hemen Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren tesisatçıların bir ilçe olarak sizlere hizmet sunacaktır. Usta tesisatçıların tecrübesi sayesinde bu tıkanıklıklara kısa sürede çözüm bulunmaktadır.

Özellikle tuvaletlerde oluşan tıkanıklıklar genellikle bilinçsizce tuvalete atılan maddelerden kaynaklanmaktadır. Küçük çocuk olan evlerde farklı malzemelerin atılması ya da bilinçli kişiler tarafından tuvalete atılan ıslak mendiller ve pamuklar tıkanıklıklara neden olmaktadır. Pamuk özellikle ıslandığında şişen bir malzeme olduğu için beklenmedik bir yerde tıkanıklığı sebep olabilmektedir. Tuvalete özellikle sadece hızlı eriyen tuvalet kağıtları dışında bir şeyin atılamaması gerekmektedir.

 

Eskiden tıkanıklık giderilebilmek için öncelikli olarak tıkanıklığın nerede olduğunun anlaşılması için giderlerin etrafı kırılması gerekiyordu. Bu yüzden bu işlem oldukça uzun ve meşakkatli bir çözüm oluyordu. Şimdi tesisatçıların kullandığı teknolojik cihazlar sayesinde çok daha kolay bir yöntemi mevcut.

Gaziosmanpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Açma Cihazları

Eski sistemde tuvalet tıkanıklıklarını gidermek için öncelikli olarak tıkanıklığın nerede meydana geldiği tespiti yapılırdı. Tıkanıklığının yerinin tespiti için gider kısmının etrafı kırılırdı. Etrafı kırılan giderin içi kontrol edilir ve tıkanıklık yeri tespit edilirdi. Bu işlem kırılma işlemi ve sonrasında toparlanması ile birlikte oldukça uzun sürmekteydi. Şimdi ise teknoloji sayesinde bu işlemler hem çok daha hızlı hem de zahmetsiz hale geldi.

Kameralı bir sistem sayesinde tıkanıklığın yeri oldukça kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Gidere gönderilen kamera ile dışarıdan içerinin durumu rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Tıkanıklık nerede, tıkanıklığa sebep olan malzeme ne bunlar çok kolay tespit edilebilmektedir. Böylelikle hem ev sahibi için hem de tesisatçılar için çok kolay sonuçlar alınabilmektedir. Kameralı sistem ile tespit edilen tıkanıklığa sebep malzeme olduğu yerde parçalanır ve tıkanıklık bu şekilde kolaylıkla giderilir.  Bu işlemler ortalama olarak genellikle maksimum 2 saat civarında bir süre almaktadır.

Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren tesisatçıların bulunduğu ilçelerimizden birisidir. Bu bölgede tuvalet tıkanıklığı yaşan herkes tecrübeli tesisatçılardan tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti alabilmektedir. Gaziosmanpaşa’da hizmet veren tesisatçılar sadece tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti vermemektedir. Aynı zamanda yine kameralı sistem ile lavabo tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı, kanalizasyon tıkanıklığı gibi birçok alanda açma işlemi yapmaktadırlar. Bu tarz yaşanan her durumda tesisatçınıza başvurabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma işlemi hizmeti veren tesisatçıların tamamı bu hizmeti farklı fiyatlarla sunabilmektedir. Tesisatçıdan tesisatçıya değişen bu hizmet fiyatı açılacak olan tıkanıklığa göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bunun dışında uygulanacak olan işleminin fiyatını etkileyen unsurlardan biri de açma işlemi sırasında kullanılacak olan malzemelerim miktarıdır. Tesisatçınızın yakınlık ve uzaklığına göre de fiyat değişebilmektedir. Bu yüzden hizmet almadan önce tesisat hizmeti veren birkaç firma ile görüşerek sizin de bütçenize uygun olacak fiyat veren firmayı tercih edebilirsiniz. Genellikle 100 TL ile 300 TL arasında değişebilen açma işlemi için fiyat kriterini etkilen birçok opsiyon bulunuyor.

Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma

Kırmadan Dökmeden Gaziosmanpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evlerde temizliğine ayrıca özen gösterilen yerlerin başında tuvaletler gelir. İnsanların boşaltım ihtiyaçlarını giderdikleri tuvaletlerdeki mikroplar temizlikle giderilir. Çeşitli nedenlerle tuvaletlerde tıkanıklıklar yaşanır. Bu durum hijyen açısından oldukça sıkıntılı sorunlar ortaya çıkarır. Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri, yaşam alanlarında ortaya çıkan hijyen sorununa kısa sürede çözüm bulmaktadır.

Kameralı ve robot cihazlar kullanılmadan önce tuvaletlerdeki tıkanıklıklar ve sorunların çözülmesi uzun süre almaktaydı. Sorunun neden kaynaklandığının tespit edilmesi için fayanslar kırılırdı. Hatta bazen duvarlarda kırma ve dökme işleri yapılırdı. Ev inşaat halini alırdı. Tuvaletin tıkanması hanımların işlerini artırdığı gibi baylara maddi yük yüklerdi. Günümüzde ise gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır. Kullanılan cihazlar sayesinde kırmadan, dökmeden tıkanıklık giderilir.

Tıkanıklığa Sebep Olan Nedenler

Tuvaletteki tıkanıklık çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma firmaları için neden çok önemlidir. Çünkü robot cihazlara nedene göre farklı aparat kullanılır. Kullanılan apartların farklı olması sonucun mükemmel olmasını sağlar. Tuvaletlerdeki tıkanıklığa sebep olan nedenlerin başında kullanım hataları gelir. Suda erimeyen tuvalet kağıdının kullanılması, tuvalet kağıdının rulo halinde atılması, kalıp halinde sabunların kaçması, kadın pedi ve çocuk bezlerinin gidere atılması en başlıca kullanım hatalarıdır.

İnşaat sırasında bazen boru içinde harç gibi kalıntılar kalabiliyor. Bu kalıntılar zamanla giderde tıkanmalar meydana getiriyor. Ustalar, gidere atılan atıkların daha hızlı akması için boruları belli bir meyille yerleştirmelidir. Ustalar meyli tam veremediğinde atıklar atılmayıp takılır. Takılmalar her geçen gün artarak tıkanmayı meydana getirir.

Kameralı Cihazlarla Tıkanıklık Açma Aşamaları

Günümüzde tıkanıklığın giderilmesi için kameralı ve robot cihazlar kullanılır. Tıkanıklığın açılması için şu aşamalar takip edilir:

  • Ucunda kamera bulunan cihaz, delikten boruya salınır.
  • Cihazın ucundaki kamera, boru içindeki görüntüleri personelin elindeki ekrana yansıtır.
  • Ekrana gelen görüntüleri değerlendiren personel tıkanıklığın nedenini ve yerini tespit eder.
  • Tespitin ardından tıkanıklığın türüne uygun aparat belirlenir.
  • Aparat takılan robot cihaz boruya salınır.
  • Robot cihaz, tıkanıklığı giderir.
  • Tuvaletteki tıkanıklığın giderilip giderilmediği kontrol edilmelidir. Bazen kısa süreli bir açılma yaşanır. Kısa süreli olmaması adına boruya tekrar kameralı cihaz salınarak tıkanıklık kontrol e
  • Tıkanıklık tamamen açılmışsa işlem bitirilir. Açılmamışsa kameralı ve robot cihazlarla Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri tekrar edilir.