Yazılar

güngören su kaçağı bulma

Güngören Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Lavabolar, tuvaletler vb. alanlarda bulunan giderler pek çok kez su kaçaklarına konu olabilmektedir. Ayrıca ihtiyaç olduğu için bu tür yerlerde oluşan tıkanıklıkların hızlı ve kesin çözüm bulunması gerekmektedir. Çünkü buradaki tıkanıklıklar hem ev, ofis, iş yeri gibi yerlerde işlerinizi aksatabileceği gibi maddi zararlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle tıkanık Güngören Kırmadan Su Kaçağı Bulma hizmeti alırken teknolojik ve profesyonel hizmet almalısınız. Duvarlarda nemlenme, yerlerde nemlenme, duvarlarda rutubet, duvarda çürüme, zeminde çürüme gibi pek çok nedenden dolayı bu tür problemler kendini belli edebilir.

Profesyonel olarak alınmayan hizmetlerde 20 senelik eski su kaçağı bulma hizmeti sunulur ve su kaçağını her yeri kırarak bulurlar. Böylelikle eviniz inşaat alanına döner. Bu nedenle bizim gibi teknolojik çözümler sunarak evinizi kırıp hem masraf açıp, hemde uğraş verdiren evinizi de inşaata çeviren işlemlerden hizmetlerden uzak kalmış olursunuz.

güngören su kaçağı bulma tesisat
güngören su kaçağı bulma

Güngören Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Güngören kırmadan su kaçağı bulma işlemi artık standart herkesin bildiği yöntemlerin dışında teknolojiyi baz alarak yaptırmak daha mantıklıdır. Çünkü kimse su kaçağı için evinin her yerini kırdırmak istemez bu nedenden dolayı Güngören su kaçağı bulma hizmetlerine yönelir. Günümüzde sizlere su kaçağı bulma hizmeti sunabilmek adına bu tür işlemlerde termal kamera ve akustik ses dinleme cihazlarından yardım alarak su kaçağının bulunduğu yeri teslim etmekteyiz. Termal kameralardan yarar alarak evinizde bulunan soğuk ve sıcak su olmak üzere bulunan iki borudan hangisinin sızıntı yaptığını tespit eder en sonra akustik dinleme yardımı ile birlikte su kaçağını bulmak adına bu bölgeye odaklanır ve su kaçağını bulup yerin onarımını sağlarız.

Sadece cihazlar ile sınırlı tutulamayan su kaçağı bulma işlemi tecrübe de gereklidir. Aksi halde işlem uzayabilir ve yerin tespiti yanlış yapılabilir hatta daha büyük masraflar bile açabilirsiniz. Bu tür problemlerin olmaması adına bünyemizde tecrübe sahibi ustalarımız ile çalışmaktayız.

Kaçak sebeplerinden bahsetmek gerekirse genel olarak kalitesiz boruların kullanılması, kaliteli olsa bile çok uzun senelerce kullanılmış olması, contaların eskimesi, borulara kaçan yabancı cisimler veya insan hataları olabilmektedir.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Su kaçağı bulma

Su Kaçağı Bulma Hizmetleri

Su Kaçağı Bulma Hizmetleri

Su kaçağı bulma arayışı genelde genelde ev, iş yeri, avm, okullar gibi yerlerde kötü yapılmış, zamanla yıpranmış yada kullanıcı hatalarına bağlı olarak tesisatlardan sızıntı şeklinde kendini belli eden ve büyük problemler açan tesisat problemlerine su kaçağı denmektedir. Meydana gelmekte olan su kaçaklarına müdahalede bulunulmaz ise çeşitli problemler çıkabilir. Aynı şekilde kırarak bulunulan su kaçakları da etrafı inşaat alanına çevirdiği gibi fazlaca maddi külfet bildirir. Bu nedenle firmamız gibi kırmadan su kaçağı bulma hizmeti veren firmaları tercih etmeniz sizi daha büyük problemlerden ve ek maddi külfetlerden kurtaracaktır. Yapının sadece altında değil yan kısımlarındaki borularda da bu problemi yaşanmakla birlikle sadece zemine değil eşyalara da zarar verebilmektedir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Evlerinizde, iş yerlerinde, avmlerde, okullarda kısaca su tesisatının olduğu her yerde musluklar kapalı ve su kullanılmadığı halde su sayacı sürekli olarak dönmeye devam ediyorsa su kaçağı olduğu kanısına ulaşabilirsiniz. Su sayaçlarına genelde kimse bakmaz ve döndüğünü fark etmez. Zaten hiç kimse musluklarım kapalı mı dur bakayım sürekli dönüyor mu diye kontrol etmeyiz. Faturalar yüksek geldiğinde yada gözle görüldüğünde anlarız.

Su kaçağının belirtileri sadece bunlarla sınırla kalmayıp sayaç yada faturaların dışında da alt komşunun şikayeti ile de kendini belli edebilir. Alt kata su sızdığını söyleyebilir, banyonun, mutfağının rutubetlendiğini söyleyebilir. Su kaçağının olduğu bölgede ise derzler renk değiştirmeye veya zeminde ister kuru ister ıslak olsun yüzeye su çıkmaya başladıysa su kaçağı olduğundan emin olabiliriz. Aslında su kaçağını anlamanın zor olmadığını söylemeliyiz. Çünkü sürekli su sızıntısı zamanla kendini ortaya koyacak, rutubet, ıslaklık gibi çeşitli faktörler ile önünüze çıkacaktır.

Su kaçağı bulma

Su kaçağı bulma

Tespiti ve Tamiri

Hizmeti verirken duvarlarda oluşan ıslaklık, nem, akıntı gibi problemler işlemin tespiti için büyük engel oluşturmaktadır. Böyle durumlarda kaçağın olduğu yeri tespit etmek zor olabilir. Kaçakların nereden kaynaklandığını, hangi duvarda, zeminde ve bu kısımların neresinde olduğu anlaşılmamaktadır. Zaman zaman kırmadan su kaçağı tespit işlemi yapılırken gereksiz tadilatlara girmek gerekebilir. Kırmadan su kaçağını bulmak oldukça zordur.

Kameralı sistemleri de kullanarak siz değerli müşterilerimize ekstra maliyetler çıkartmıyoruz. Bu nedenden dolayı bizim gibi kameralı sistem, akustik dinleme sistemi gibi sistemleri kullanmayan firmalardan hizmet almamanızı tavsiye etmekteyiz.

Su kaçağı tespiti ve  bulma hizmetlerini sizler için İstanbul’un her yerine gelerek profesyonel bir şekilde yapmaktayız.

Su Kaçağı Kırmadan Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçaklarında teknolojinin gelişimi ile bizim gibi kendini modernize eden firmalar en ileri düzeydeki teknolojileri kullanarak etrafa zarar vermeden doğrudan sorunun, problemin olduğu yeri bulup tamir işlemi yaparak hem alanı inşaat alanına çevirmiyor hemde ekstra maliyetler çıkartmamaktadır. Su kaçaklarını tespit etmek için kullandığım özel cihaz ve robotlar ile akustik dinleme ve kameralı sistemler ile işlemlerimizi gerçekleştirmekte olan profesyonel ekibimiz yalnızda sorunun olduğu bölgeye odaklanarak o bölgede işlem yaparak soruna planlı, kısa ve en iyi çözüm yollarını aramaktadır.

Ayrıca ilerleyen zamanlarda problemin tekrarlanmaması adına en etkili yöntemleri de kullanarak titiz bir çalışma gerçekleştirmekteyiz. Hizmetimiz teknolojik ekipmanlar yardımı ile problemsiz ve kusursuz bir şekilde tamamlanmaktadır.

Kendini farklı şekillerle oraya koyan su kaçaklarına karşı çözüm bulunmadığı taktirde problem ilerleyen dönemlerde sizlere büyük problemler açabilir. Bu nedenden dolayı karşılaştığınız su kaçaklarında asla vakit kaybetmeden bir uzmandan yardım almayı unutmayın. Sitemiz üzerindeki iletişim bilgileri ve telefon numarasından dilediğiniz zaman bizleri arayabilir ve İstanbul içi su kaçağı bulma hizmeti alabilirsiniz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]