Yazılar

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Modern evler içinde yaşayan sakinlerin hayatını kolaylaştıracak birçok tesisat sistemiyle donatılmıştır. Su tesisatı bu sistemlerden biridir. Su tesisatında çeşitli nedenlerden dolayı bazen kaçaklar olabilir. Kaçak olan yerde veya duvarda nemlenme olur. Nem fark edildiğinde hemen kırmadan su kaçağı tespiti yapan tesisatçılardan yardım almak doğru bir karar olacaktır. Tespit ve tamir geciktiğinde zamanla kaçak olan bölgeden damlalar akmaya başlayacaktır.

Su kaçağı tespiti yapan gelişmiş teknolojik cihazların fiyatı yüksek olduğundan her tesisatçı kullanmamaktadır. Masrafa girmek istemeyen tesisatçılar eski yöntemleri kullanırlar. Eski yöntemde kaçağın yerini bulmak için duvarın veya zeminin kırılması gerekir. Ev inşaat alanına döner fakat net sonuç alınacağına garanti verilmez. Kırmadan su sızıntısı tespiti yapan gelişmiş cihazlar sayesinde zahmete girmeden kesin sonuç elde edilir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Cihazları

Evinize girdiğinizde ağır bir rutubet kokusu mu aldınız? Rutubet kokusu siz göremeseniz de evinizin bir yerinde su kaçağı olduğunun göstergesidir. Başlangıçta fark edilmeyen kaçak zamanla nem ve damlalar olarak kendini belli eder. Teknolojik cihazlarla su kaçağı tespit fiyatı eski yöntemlere göre biraz daha yüksektir. Fakat kırılan fayansların ve duvarların masrafı eklendiğinde eski yöntemlerden daha ekonomik ve rahat olduğu görülecektir.

Temiz, zahmetsiz ve masrafsız bir şekilde sorunu çözmek için kameralı su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar çeşitlilik arz eder. Kaçağın yerine, durumuna göre cihazlardan biri kullanılır. Kırmadan tespit için kullanılan gelişmiş cihazlar şunlardır;

  • Akustik dinleme cihazı
  • Kameralı su kaçağı tespit cihazı
  • Termal kameralar
  • Nem ölçer

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Hizmeti

Gelişmiş Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti için kullanılan birden fazla cihaz vardır. Bu cihazların kullanım amaçları ve kullanıldıkları yerler farklılık gösterir. Temiz su borularındaki kaçakların tespitinde akustik dinleme cihazı kullanılmaktadır. Duvarda veya zeminde bulunan nemi bulmak ve derecesini belirlemek için nem ölçer kullanılır.

Dairelerde daha sık rastlanılan ve oldukça rahatsız edici olan tuvalet ve gider borularındaki tıkanıklıktan kaynaklı kaçakların tespitinde kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Kullanılan bir diğer önemli cihaz da termal kameralardır. Kırmadan su kaçağı tespiti konusunda termal kameralar sıcak su borularındaki sızıntılarda etkilidir. Cihazların profesyonel kişiler tarafından kullanılması tespitin daha garanti olması bakımından çok önemlidir.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]