Yazılar

klozet montajı istanbul

Klozet Montajı ve Tamiri

Klozetlerin asıl amacı, rezervuarların içerisinde barındırdığı bir kaç litre suyla birlikle insanların ihtiyaçlarını görmesi ve yine rezervuar yardımı ile pisliklerin boru giderleri yardımı ile kanalizasyona uzaklaştırılması sağlamak olacaktır. Bu nedenle klozet montajı önemlidir. Genellikle banyo içerisinde yer almakta olan klozet rezervuar sistemlerinin iç takımları ortalama olarak 2-3 yılda arıza vermektedir. Klozet için iç takım seçerken kalitesine bakılmadan alınacak olan ürünler size eninde sonunda bir sorun yaşatacaktır. Bu tür ürünlerde genellikle rastladığımız problemler su akıtma problemidir. Bu nedenden dolayı müşterilerimize su faturası ve su israfı olarak geri dönmektedir. Suyun zamanla azaldığını ve günümüz de kıtlığının yaşanması ile önemli bir kaynak olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. Bu nedenden dolayı su akıtmakta olan rezervuar iç takımlarının en az günlük 5-10 litreye varan su israfı yaptığı düşünülmektedir. Bu problem tespit edilene veya göz önüne çıkana kadar sadece 1 sene baz alarak hesaplasak bile 1 yıl içerisinde ne kadar su israfı yaptığımız gün yüzüne çıkmakta. Bu rakamlar hesaplandığında korkunç rakamlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle su israfını önlemek adına eski model alaturka tuvaletleri kullanmak daha iyidir. Çünkü klozet kullanımında küçük ihtiyaçta dahi 5 litre temiz suyu kirletmekteyiz. Elimizden de bir şey gelmiyor çünkü bu şekilde ayarlanmış ve bastığımızda litrelerce su gitmektedir.

İşte sizlere klozet montajı, tamiri ve su tasarrufu yönünden hizmetler sunmaktayız.

klozet montajlama

klozet montajlama

Klozet Montaj Aşamaları

Klozet tamiri çok dikkat gerektiren ve tam olarak eksiksiz yapılması gereken işlemlerden birisidir. Belirli adımlara uyularak dikkatli bir şekilde yapılması gerektiği için klozet montajı işlemini bizim gibi tecrübeli bir tesisatçıya yaptırmanız gerekmektedir.

 • Çalışmadan hemen önce suyun kesilmesi gerektiği için önce ana vana yada saat vanasından su akıntısı kesilir.
 • Klozetin nereye montajlanacağı konusunda hesaplamalar yapılır ve yeri tespit edilir.
 • Klozet karar verilmiş kısıma konularak zemin üzerinde delinecek yerler ilk olarak işaretlenir ve klozet tespit dübeline uygun çapta darbeli matkap aracılığı ile delinir.
 • Bu işlemden sonra bağlantı parçası atık borusuna sokulur.
 • Bu adımdan sonraki işlem ise bağlantı parçasını atık borusuna yerleştirmek olacaktır.
 • Bu işlemin ardından ise klozet atık ve çıkış borusu birbiri ile birleştirilir ve yere delinmiş vidalar kendilerine ait yerlere yerleştirilir.
 • Bu işlemlerin ardından klozet vidalar ile yere sabitlenir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra ise klozetin vidalar yardımı ile yere sabitleme işlemine başlanır.
 • Su kısmında sızdırma olmamasını sağlamak adına klozet etrafına dikkatli bir şekilde ince silikon çekilir.
 • Klozet montaj işleminin bitmesinden sonra üzerine uygun olarak seçilmiş rezervuar oturtulur ve vidalar aracılığı ile yerine sabitlenir.
 • Rezervuarın su ile bağlantısı tamamlanır.

Klozet Tamiri

 

Aslında rezervuar arızaları kullanımın bilinçsiz olmasından kaynaklansa da iyi kullanılan bir malzeme ve iyi ustalık ile arıza yapmadığı durumlar ile de karşılaşmak mümkün. Bizim gördüğümüz iç takım arızalarının hemen hemen hepsi contaların zamanla erimesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Suyun içerisinden gelen ve zamanla birikme yapan kum tanecikleri, rezervuar contasının su boşaltma işlemini engellendiğini de gördüğümüz oluyor. Genelde dolum yapılan haznelerin bozuk olmasından kaynaklanan ve komple elden geçirilmesi yerine sadece sökülerek parçalara temizleme işleminin yapılması tamir işlemini kolaylaştırmaktadır.

Klozet içerisinden gelen kökü kokuların temel nedenlerinden bir tanesi de giderde veya klozet ile giderin olduğu kısımda bir tıkanıklığın olmasıdır. Firmalarca yapılan bakımların ardından bile bu tür problemler yaşanabilmektedir. Çünkü tamamen değil kısmen geçici çözüm sağlanmış olmasından kaynaklanmaktadır. Akıtan rezervuar için gerekli tamir işlemleri yapılmaz ise zamanla kabarık su faturaları ile karşılaşmanız oldukça olası bir durumdur. Bu nedenden dolayı rezervuar iç takımı belirli aralıkla rutin olarak tamir ettirilmelidir. Sizler için İstanbul’un her noktasına Klozet Montajı ve Klozet Tamiri hizmeti veriyoruz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Su Tesisatçısı, Sıhhi Tesisatçı, Klozet Montajı, Klozet Montajı, Musluk Tamiri, Banyo Bataryası Montajı, Klozet Tamir ve Bakımı Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı

Su tesisatı, bazı yapılar için lazım olan suyun kullanılması, saklanılması ve yumuşatması gibi bazı gerekli  işlerden geçirilmesi, kirli suların toplanarak arıtılması gibi bazı yerlere iletilmesini sağlar. Su tesisatı, temizlenmiş suyun kaynağından çıktıktan sonra su boruları vasıtasıyla kullanıma hazır gelmesi ve kullandıktan sonra arıtılarak doğaya geri gönderilmesini kapsamaktadır.Su tesisatı ev, iş, ofis gibi çoğu yaşam alanı için gerekli bir işlemdir. Çünkü su tesisatı yapılmayan yapılar içerisinde  sızıntılar meydana gelebilir.

Su Tesisatçısı, Sıhhi Tesisatçı, Klozet Montajı, Klozet Montajı, Musluk Tamiri, Banyo Bataryası Montajı, Klozet Tamir ve Bakımı

Su Tesisatçısı, Sıhhi Tesisatçı, Klozet Montajı, Klozet Montajı, Musluk Tamiri, Banyo Bataryası Montajı, Klozet Tamir ve Bakımı

Su Tesisatı

Bu ve bunun gibi sızıntılara maruz kalmamak için lazım olan bakım ve onarım işlemleri ihmal edilmemelidir. Aynı zamanda sadece sağlık ve diğer problemlerinin yanı sıra su kaçağı olduğu sıralarda evinize ve iş yerinize yüklü fatura gelebilir ve bu da size maddi olarak zarar verebilir. Su tesisatı, uzman su tesisatçılarının bakım ve onarım işlemleri sayesinde sorun yaşamamanızı sağlar. Su kaçağı ve sızıntısı küçük bir tadilat gerektirmektedir ve bu küçük bir tadilat ile giderilebilecek su tesisat arızalarınız için tonlarca para vermeye gerek yoktur. Su tesisatçılarımız, evinizde ve iş yerinizde yaşadığınız sorunun çözümünü tespit ederek hiçbir alanınıza gereksiz zarar vermeden kısa sürede sorununuzu çözer.

Su Tesisat Tamiri

Su Tesisatçısı, Sıhhi Tesisatçı, Klozet Montajı, Klozet Montajı, Musluk Tamiri, Banyo Bataryası Montajı, Klozet Tamir ve Bakımı Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı, Sıhhi Tesisatçı, Klozet Montajı, Klozet Montajı, Musluk Tamiri, Banyo Bataryası Montajı, Klozet Tamir ve Bakımı Su Tesisatçısı

Su tesisatçılarımız ilk olarak su sızıntınızı tespit etmek için ölçüm cihazıyla sızıntının kaynağını ve sebebini tespit ederek kontrolünü yapar. Daha sonra ise orayı delerek sızıntı yaşanan alanı gözden geçirerek sebebini öğrenir. Eğer problem küçük ise ve küçük müdahaleler ile halledilebilecek ise yapıya fazla zarar vermeden probleminizi halleder. Eğer sızıntı büyük ise, gerektiğinde kırma işlemi yaparak sızıntıyı ortadan kaldırır. Ek olarak, bünyemizdeki teknolojimizin artısı olan internet dünyasında hızlı bir şekilde bizlere ulaşmak isteyen müşterilerimiz için tüm hizmetlerimizi web sitemizde yayınlamaktayız.  Kalite ve son teknolojiyi bünyemizde barındırıyoruz ve müşterilerimize en iyi hizmeti baz alarak hizmet vermekteyiz. Kaliteli malzemeleri kullanarak ve en az hasarı amaç haline getirerek en iyi ustalarla çalışarak kalitemizi bu şekilde destekliyoruz. Aynı zamanda web sitemizden su tesisatçılarımız veya su tesisatı hizmetimiz hakkındaki sorularınıza cevap bulabilirsiniz ve 7 gün 24 saat kesintisiz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]