Yazılar

lavabo a ma.jpg?w=180&h=180&scale tesisat

Lavabo Açma

Lavabolar günün her saatinde aktif olarak kullandığımız kısımlardır. Elimizi yıkarken, yüzümüzü yıkarken ve farklı şeyleri yıkarken kullanabiliriz. Aktif bir şekilde kullanıldığı için farklı durumlarda gider tıkanmaları da görünmektedir. Bu gider tıkanıklıkları daha çok kullanıcılar tarafından kaynaklanırken az da olsa usta hatalarından da kaynaklanabilmektedir. Bu ve buna benzer gider tıkanıklıklarında lavabo açma işlemi uygulanmaktadır.

Lavabo ve lavabo benzeri kısımlarda oluşan tıklanıklıklarda lavabo açma işlemi ile tıkanıklık açılmaktadır. Bu sırada uygulanan işlemlerde teknolojik olarak yeni cihazlardan yardım alınmaktadır. Günümüzde tıkanmış lavaboları açmak artık eskisi gibi değildir. Hızlı ve daha etkili bir şekilde lavabo açma işlemleri tamamlanmaktadır. Tıkalı lavabolar açılırken kameralı sistemlerin kullanılması tıkanıklığı açabilmek için eski usullerde duvar kırma işlemini ve ek maliyeti önlemektedir. Tıkanıklık açma hizmetimiz uzman ekiplerimiz tarafınca yapılmaktadır. Sizlerin stres yapmasına sebebiyet veren giderler kısa sürede açılmaktadır ve sizlere ekstra masraf ve külfet bindirmemekte.

Giderlere atılan izmarit, peçete parçaları, plastik parçalar, taneli yemek artıkları, çay atıkları gibi çeşitli besin atıkları nedeni ile tıkanıklıklar oluşmaktadır. Ayrıca ustaların fazla dirsek kullanması, yanlış boru planı yapması sebebiyle de tıkanıklıklar oluşabilmektedir.

Lavabo Açma

Eskiden tıkanmış lavaboların giderini açabilmek adına klasik yöntemler kullanılmaktaydı. Bunlar sirke vb. asit yönünden ağır şeylerdir. Asit plastiğe de zarar verebilir. Fakat artık lavabo açlar bazik yani asitin tam tersi şekliyle plastiğe zarar vermeden tıkanıklığı geçici olarak açabilmektedir. Geçici olarak diyoruz çünkü tıkanıklığı tam anlamı ile açmadığı için tıkanıklığın kalan kısmından tekrar tıkanmalar kısa süre içinde tekrarlamakta. Bu nedenden dolayı günümüzde son teknolojiye sahip robot makineler ile tıkanıklara müdahale ediyoruz. Robot kullanımı ev içerisinde farklı noktalarda da kullanılmaktadır. Bunlar tuvaletler, klozetler, lavabolar olarak da sıralanabilir. Evlerde tıkanan lavabolara uygulanan müdahale genelde etkisizdir ve tesisata kalıcı zarar verebilir. Örneğin tıkanıklığın olduğu yere daha fazla su göndererek boru içerisine gereksiz basınç sağlayarak su kaçaklarına sebep verebilirsiniz.

Kullandığımız teknolojik robotlar ile kamera yardımı ile tespit edilen kısıma robota uygun başlık ile müdahale ediyor böylece kırmadan ve dökmeden tıkanıklık açma işlemlerinizi tamamlayabiliyoruz. Uzman ve tecrübeli ekibimiz ile İstanbul’un her bir köşesine gelip lavabo açma gibi tesisat hizmetlerini vermekteyiz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]