Yazılar

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı problemleri evinizin, işyerinizin hemen hemen her yerinde görüleceği gibi en çok görülebilecek yerlerinden bir tanesi de mutfaktır. Durum böyle olunca mutfakta tıkanıklık problemleri de artmakta. Mutfak tıkanıklığı açma hizmetini sizler için İstanbul’un her köşesinde vermekteyiz. Genelde eski binalarda gördüğümüz mutfak tıkanıklığı ev işlerinin aksamasına sebebiyet vermektedir. Mutfaktaki giderler genelde kullanıcı hatalarından dolayı kaynaklanmaktadır. Çünkü gıda üzerine her türlü temizlik mutfak içerisinde yapılır ve temizlik esnasında ufak parçalar gidere kaçarak tıkanmasına sebebiyet verebilir. Boruların yerleşimi yapılırken fazla dirsek kullanılması da gider tıkanmalarına sebebiyet verebilir. Gider tıkanma problem en çok tuvalet borularında daha sonra ise mutfakta yaşanmaktadır. Peçete, izmarit, çay çöpü, soyulmuş besinlerin atıkları, taneli besinler, yemek taneleri gibi pek nedenden dolayı mutfak giderleri tıkanabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutfak tıkanıklığı açma hizmeti aranmaktadır.

Kişilerin Müdahalesi

Mutfak tıkanıklık açma işlemi uygulamak isteyen kişiler genelde suyu bolca açarak akıtarak yapmayı planlamaktadır. Eğer açılmaz ise çeşitli şekillerde pompalama yapmaktadırlar. Bu tür uygulamalar boru üzerinde basıncı arttırarak su kaçaklarına sebebiyet verebilecek durumlardır. Bu durumlardan kaçınarak mutfak tıkanıklığı açma hizmeti aramalısınız.

Ayrıca marketlerde satılan kimyasallar ile geçici olarak çözüm sağlansa da zamanla tıkanan borular yıpranarak boruların ömrünü kısaltacak ve su kaçaklarına sebebiyet vererek sizlerin başına daha fazla dert açacaktır. Su ile kimyasal tepkimeye girerek sadece organik maddeleri eritirler. Sık sık lavabo açıcı kullanan kişiler zamanla fark edeceklerdir ki tıkanıklık kısa bir süre sonra yeniden oluşacaktır. Çünkü bölgedeki tıkanıklığı tamamen açmamaktadır. Lavabo açıcılar büyük cisimleri eritemezler. Organik olmayan maddeleri eritemezler. Lavabo açıcılar cilde zararlıdır ve buharının solunması, gözle teması ciddi problemlere sebebiyet verebilmektedir. Bu durumlardan kaçınarak mutfak tıkanıklığı açma hizmeti aramalısınız. Bu nedenden dolayı tıkanıklığın bir kısmını değilde tamamını açmak istiyorsanız mutlak tıkanıklığı açma hizmetimizden yararlanmanız tavsiye edilir.

Mutfak Tıkanıklık Açma

Lavabo giderlerini açma işlemini alanında tecrübe edinmiş ustalara yaptırmanız tavsiye edilir. Tesisatçı ara olarak verdiğimiz mutfak tıkanıklık açma işlemini kullanmış olduğumuz son teknoloji ürünler ile yapmaktayız. İlk olarak kameralı cihazlarımız ile gider tıkanıklığının olduğu yeri tespit eder daha sonra da açmak için sahip olduğumuz robota uygun başlığı takarak tıkanıklığın olduğu bölgeyi kırmadan ve dökmeden oluşan tıkanıklığı açarız. Böylelikle etrafı kırarak hem size yük bindirmez hem de madden masraftan kurtarırız.