Yazılar

Acil Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

Acil Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

Acil Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

Binalardaki elektrik, su, doğal gaz gibi tesisatlar insanların hayatlarını kolaylaştırmak için döşenir. Sıkça kullanılan tesisatlarda zamanla arızalar oluşabilir. Bazen inşaat sırasındaki hatalardan kaynaklı sızıntılar ve arızalar da olmaktadır. Su tesisatındaki sızıntı sadece görsellik bakımından değil sağlık açısından da zararlı olduğundan hemen çözüme kavuşturulmalıdır. Su kaçağı tespiti Kadıköy ilçesinde oldukça sıklıkla verilen bir hizmettir.

Kaçak fark edildiğinde asla görmezden gelmemek gerekir. İlk aşamada nem şeklinde kendini belli eden kaçak zamanla damlaya dönüşür. Uzun süre tespit ve tamiri yapılmadığında ise evde keskin bir rutubet kokusu olur. Kadıköy su kaçağı tespit fiyatları oldukça ekonomiktir. Tesisatçı sayısının fazla olması rekabet ortamı oluşturur. Rekabet ise fiyatlara olumlu yansımaktadır.

Acil Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

Su Kaçağı Tespiti Kadıköy İmkanları

Kadıköy’de oturuyorsanız tesisatçı konusunda hiç sıkıntı yaşamazsınız. Su sızıntısı tespiti Kadıköy bölgesinde iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Tespit yöntemleri şunlardır;

  • Eski yöntemler; sızıntının bulunması için zeminin veya duvarın kırılması
  • Yeni ve gelişmiş cihazların kullanıldığı yöntemler; teknolojik cihazların kullanıldığı yöntemde kırma dökme olmadan tespit yapılır.

İki yöntemden eski yöntemin maliyeti görünüşte daha uygundur. Tesisat ekibinin sizden alacağı fiyat azdır. Fakat kırılan fayansların, duvarların malzeme ve tamir masrafları eklendiğinde fiyat çok yükselecektir. Ayrıca kırma neticesindeki inşaatın temizlenmesi ayrıca zahmettir. İkinci yöntemde ise özel cihazlar kullanılır. Bu cihazların çoğunluğu genellikle yurt dışından geldiği yüksek fiyatlarla satılır. Yüksek fiyatlarından dolayı her tesisatçı satın alamadığından kırma yöntemine devam ederler.

Acil Su Kaçağı Tespiti Kadıköy

Kırmadan Su Kaçağı Tespitinin Avantajları

Su kaçağının tespit edilmesinde kullanılan cihazlar çeşitlilik gösterir. Birden fazla cihaz vardır ve her cihazın kullanıldığı alan farklıdır. Kırmadan kaçak tespiti yapmadan kullanılan cihazlar ve kullanım alanları şunlardır;

  • Nem ölçer; Ortamdaki bağıl ne değerini dikkate alarak nemin bulunduğu yeri tespit eder.
  • Akustik dinleme cihazı; Temiz su tesisatınızdaki kaçakların tespitini yapan cihazdır. Fayans, parke, laminant gibi döşemeler akustik dinleme cihazının kaçağı bulmasında engel teşkil etmez.
  • Kameralı kanal görüntüleme cihazı; Tuvalet, banyo gibi pimaş borularındaki tıkanıklıktan kaynaklanan kaçağın tespitinde kullanılır. Kameralı cihaz tıkanıklığın ve kaçağın yerini tespitte oldukça pratiktir.
  • Termal kameralar; sıcak suya duyarlı olan kameralar sıcak su borularındaki kaçağı tespit eder. Su kaçağı tespiti Kadıköy bölgesinde yaşıyorsanız ve kırmadan dökmeden tespit yapılmasını istiyorsanız bu cihazları kullanan tesisatçıları tercih etmelisiniz.
Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]