Yazılar

Su Sızıntısı Bulma Hizmetleri

Su Sızıntısı Bulma Hizmetleri

Su Sızıntısı Bulma Hizmetleri

Su sızıntısı sorunu eskiyen tesisatlar nedeni ile ev ve iş yerlerinde görülebilmektedir. Su sızıntısı bulma işlemi doğru bir şekilde yapılarak sorun kısa sürede giderilmelidir. Çünkü sızan sular duvarlarda veya tavanlarda akmaya ve genel görüntüyü bozma gibi durumlara neden olmaktadır. Bunların yanı sıra oluşan ıslaklıklar nedeni ile boylarda kabarma, küf ve koku gibi farklı sorunlarda gözlemlenebilmektedir.

Yaşam ve çalışma alanlarını olumsuz etkileyen su kaçağı tespiti hemen yapılmalıdır. Sızıntı konusunda uzman bir ekip ile temasa geçilerek gerekli çalışmalar başlatılmalıdır. Sızıntı temiz su mu yoksa kirli su giderlerinden mi kaynaklanmaktadır bulunarak çözüm sağlanmalıdır. Profesyonel olan firmalarla çalıştığınız zaman gereksiz kırma ve ekstra tadilatlarla karşı karşıya kalmayacaksınız.

Su Sızıntısı Bulma Hizmetleri

Su Sızıntısı Bulma Nasıl Yapılır?

Su sızıntısı tespitini ilk olarak bu alanları kullananlar fark etmektedir. Duvarlarda veya tavanlarda oluşan ıslaklıkla sızıntı kendisi gösterecektir. Sızıntı olduğundan emin olduktan sonra tercih edeceğiniz firma büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü sızıntılar basit tesisat problemleri değildir. Sızıntının yeri doğru tespit edilmezse birçok alanın kırılması gibi bir durum ile karşılaşabilirsiniz.

Tesisat konusunda uzman firma tercihlerinde bulunduğunuzda çalışma tarzlarının farklılıklarını hemen far edeceksiniz. Çünkü kırmadan su kaçağı tespiti yapmalarını sağlayan teknolojik aletler ile çalışmalar yapılarak gerekli onarımlar yapılmaktadır. Eğer sızıntı pis su giderlerinden kaynaklanıyor ise özel kameralı cihazlar ile giriş yapılarak doğru yerin tespiti ve onarımı yapılmaktadır. Sızıntı tespiti yapılırken;

  • Çalışmalar ilk olarak su vanalarının kapatılarak özel dinleme cihazı ile sızıntının tespiti ile başlamaktadır.
  • Kirli su veya temiz su borularından hangisinde sızıntı olduğu netlik kazandıktan sonra ekip hemen çalışmalara başlamaktadır.
  • Tespit edilen alanda oldukça küçük bir alanda açılan delik ile sızıntıya neden olan boru hemen değiştirilmektedir.
  • Sızıntı eğer çok ise özel kimyasal uygulamaları ile tesisat içerisinden gerekli onarım sağlanmaktadır.
  • Tüm bu uygulamalar sonrasında yaşam alanlarında eski konfor sağlanmış olmaktadır.

Su Sızıntısı Bulma Hizmetleri

Kameralı Su Kaçak Tespiti Fiyatları

Su kaçağının tespiti için uygulanacak olan metotlara göre verilen hizmetin fiyatlarında farklılıklar olabilmektedir. Kameralı su kaçağı tespit  fiyatları ile dinleme ile yapılan tespitler için fiyatlarda küçük farklılıklar söz konusu olmaktadır. Su sızıntısı bulma işinin profesyonellikle yapılası sayesinde kırıp dökme yaşanmayacağı için tadilat ücretleri ile kıyaslandığında yapacağınız ödemeler oldukça ekonomik olacaktır.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Kaloriferdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kalorifer Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kaloriferdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kalorifer tesisatının belli periyodlarda bakımının yapılması ve özellikle kış mevsimine girişte önemlidir. Kışın kalorifer peteğinin arızalanması ve kalorifer peteğinden su damlaması istenmeyen bir durumdur. Kaloriferin soğuk kış günlerinde kullanılamaması ve tamiratının da uzun sürme ihtimali hastalanmaya yol açabilir. Kalorifer peteğindeki su sızıntısının uzun süre fark edilmemesi sonucu peteğin altındaki döşemelerin kabarması gibi ekstra sorunları da ortaya çıkarabilir. Böyle tatsız bir durumla karşılaşan kişi kaloriferdeki su kaçağı nasıl bulunur diye düşünür ve bu sorunu kendi çözmeye çalışır. Kaloriferdeki su kaçağını ve su sızıntı tespiti uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu konuda uzman olan profesyonel bir kişiden destek almak gerekmektedir. Usta çağırmadan kendisi su kaçağı sorununu çözmeye çalışmanın sonucu olarak su borularının patlaması ve evi su basması gibi kötü sonuçlar olabilir.

Kaloriferdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kalorifer Su Kaçağının Tespit Edilmesi

Kaloriferde bir su sızıntısının olduğu fark edildiyse bu konu ile ilgili bir usta çağrılmalıdır. Usta gelene kadar kişi tesisattaki su kaçağı sorununu kendisi bulmaya çalışmamalıdır. Kaloriferdeki su kaçağı bu işi bilmeyen kişiler tarafından bulunmaya çalışıldığı takdirde yanlış bir hareket ile daha büyük bir tamirat işine yol açılabilir. Kaloriferin su sızıntısı için usta gelene kadar ustanın yönlendirmesi ile geçici olarak yapılabilecek bir şey varsa yapılabilir.

Kalorifer peteğinden su sızıyorsa ilk olarak kuru bir havlu ile petek kurulanmalı ve sızıntının hangi yönden geldiği belirlenmelidir. Petek ıslak olduğu ve su kaçağı devam ettiği sürece sızıntının kaynağını bulmak daha zordur. Boş bir kova, kuru havlu ve su emici bez, peçete su kaçağının olduğu yerde oluşabilecek su akıntısına karşı bulundurulmalıdır.

Kaloriferdeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kalorifer Su Kaçağının Olacağı Yerler

Kalorifer tesisatında su kaçağı olduğu fark edildiğinde bir usta çağırılmalıdır. Kalorifer ustaları ve tesisat ustaları kaloriferdeki su kaçağı nasıl bulunur konusunda uzaman oldukları için kısa zamanda su kaçağının bulurlar. Kalorifer tesisatının su sızıntı tespiti genelde radyatör vanası, boruların içindeki kir ve pislik, tesisat borularındaki çatlak ya da boru ekleme yerlerinden olmaktadır. Düzenli olarak bakımı yapılan kalorifer tesisatının ve kalorifer borularının sürpriz bir su sızıntısı problemi genelde olmamaktadır. Bakım sürecinde tesisatın eskiyen parçalarının da değişimi yapılır ve sonradan sorun çıkmaz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]