Yazılar

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı her zaman can sıkan bir sorun olarak tanımlanır. Bundan dolayı su kaçağı sorunun var olması beraberinde önemli problemleri de getirir. Peki su kaçağı nasıl anlaşılır? Burada dikkat edilmesi gereken en temel husus su kaçağı belirtileri konusunda bilgi sahibi olmaktır. Yani su sızıntısı belirtileri konusunda bilgi sahibi olursak; su kaçağı nasıl anlaşılır? Sorusuna da ayrıntılı bir şekilde yanıt vermiş oluruz.

Elbette ki günümüz koşullarında su sızıntılarının belirtileri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Böylece dairemdeki su kaçağı alt kattaki daireye sızıyor tarzındaki sorunları da bertaraf etmek mümkün olacaktır. Şimdi su kaçağı belirtileri konusunu maddeler halinde sıralayalım!

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Başlıca Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağı tespit cihazı kullanarak dairelerdeki su kaçakların pratik bir şekilde tespit edilmesi mümkün olmaktadır. Ancak bunun için profesyonel bir hizmet almak lazımdır. Şayet kendi kendinize tesisatta su kaçağını nasıl anlarım? Sorusuna yanıt vermeyi isterseniz aşağıdaki durumlara dikkat etmelisiniz! İşte su kaçağı belirtileri:

 • Duvarlarda bir kararma durumunun oluşması
 • Fayansların derz boşluklarında sararma durumunun ortaya çıkması
 • Kombideki su basıncı göstergesinin sürekli bir şekilde düşüyor olması
 • Musluklar kapalı olsa dahi su saatinin sürekli bir şekilde dönüyor olması
 • Özellikle su faturasının sürekli olarak beklenilenden çok yüksek geliyor olması

Elbette ki su kaçağının çok sayıda farklı belirtisinin bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak kimi zaman su kaçağı belirtileri çok da hissedilmeyebilir. Böyle durumlarda gizli su kaçağı sorunu var demektir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır? Genellikle su kaçakları gizli su kaçağı şeklinde gelişmektedir. Bundan dolayı gizli su kaçağı nasıl anlaşılır? Sorusuna aşağıdaki gibi yanıtlar vermek mümkün olmaktadır:

 • Parkelerde kabarma sorunu yaşıyorsanız
 • Su faturanız normalden yüksek geliyorsa
 • Dairenizin içerisinde sürekli bir nem kokusu durumu mevcutsa
 • Şayet vanalarınız kapalı olduğu halde su saatimiz dönmeye devam ediyorsa
 • Duvarların kaplama bölümlerinde çatlamalar ve dökülmeler sıklıkla oluşuyorsa

Gizli su kaçağı sorunundan şüphelenebilirsiniz. Böyle bir durumda mutlaka alanında uzman olan bir ekipten destek almanız, beraberinde önemli kazanımlar da getirecektir!

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ataköy su tesisatçısı

Ataköy Su Tesisatçısı

Yapılarda bulunan sistemlerin arasında bulunan su tesisatı zamanla çeşitli nedenlerden sorun çıkarabilmektedir. İstanbul’un en lüks semtlerinden biri olan Ataköy su tesisatçısı bakımından oldukça zengindir. Yüksek yüksek binaların bulunduğu semtte su tesisatçılarına her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Yaşam alanlarının herhangi bir noktasında meydana gelen su kaçağı, yaşayanların hayatını olumsuz olarak etkilemektedir.

Duvarda veya yerde meydana gelen nemlenmeler su kaçaklarının işareti olabilir. Dikkate alınmadığında su kaçakları ilerleyerek daha farklı problemler ortaya çıkarmaktadır. Artan kaçaklar alt komşunun tavanından veya farklı noktalarından sızıntı yapabilir. Evinde su kaçağı olan hanımlar büyük bir paniğe kapılırlar. Hanımların günümüzde paniğe kapılmalarına gerek yok. Çünkü su kaçakları, kameralı cihazlar sayesinde kırmadan, dökmeden tamir yapılabilmektedir.

Patlak Su Borusunun Tespit Edilmesi

Su tesisatçıları, suyun geçtiği tesisatla ilgili her türlü sorunla ilgilenmektedir. Ataköy su tesisatçısı hizmetleri arasında patlak su borusunun tespit edilmesi, tamir edilmesi bulunmaktadır. Su kaçakları çeşitli nedenlerden meydana gelir. Bunlar:

 • Eskiyen borulardaki kırıklar veya patlaklar
 • Aşınan contalar
 • Borulardaki imalat hataları
 • İnşaat sırasındaki yapım hataları

Su kaçağı her zaman eski yapılarda olmaz. Bazen yeni yapılarda da görülebilir. Su kaçağı sorun olabilir. Fakat daha önemlisi su kaçağının tespitinin zaman almasıdır. Kameralı cihazlar sayesinde su kaçakları anında bulunabilmektedir. Deneyimli personel tarafından kullanılan kameralı cihaz ile birkaç dakika içerisinde borudaki patlak tespit edilir. Duvarlarında nemlenme gören, tavanlarında sarı lekeler oluşanlar, alt kata su damlayanların hemen tesisatçıya haber vermesi sorunun çözümünü kolaylaştırır.

Su Borusundaki Kaçak Nasıl Tamir Edilir?

Evlerde sıcak ve soğuk su hattı vardır. Sıcak veya soğuk su tespitinde kullanılan kameralı cihazlar farklıdır. Sıcak su kaçağının tespitinde termal kameralı cihazlar kullanılır. Eskiden fayanslar kırılarak sorun tespiti yapılırken şimdilerde kameralı cihazlar kullanılır. Kırmadan, dökmeden ve daha fazla masraf çıkarmadan sorunun tespiti yapılır.

Sorun tespit edildikten sonra tamir işlemine başlanır. Robot cihazlar sayesinde su kaçağı sorunsuz bir şekilde tamir edilir. Semt sakinleri Ataköy su tesisatçısı hizmetleri sayesinde daha ekonomik hizmet almaktadır. Kırılan fayansların olmaması bile büyük bir avantajdır.  Noktasal atış yapan kameralar aynı zamanda sorunun mahiyeti hakkında da bilgi verdiğinden tamir kısa sürmektedir.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Ataköy sıhhi tesisatç

Ataköy Su Tesisatçı Hizmetleri

İstanbul’umuzun en seçkin ilçesi Ataköy’de bir bilen Ataköy su tesisatçı hizmetlerinin olduğunu bilin yeterli. Mutfak ve tuvalet gideri tıkanması gibi sorunlar yaşadığınızda güvenli çözüm üreten bir firma olarak bize bir telefon kadar yakınız. Bizimle irtibata geçtiğinizde önce sizi dinler sorun analizi yapar ve robotik cihazlarımızla tıkanlık açma hizmetini en başarılı şekilde sonuçlandırırız. Yılların bilgi ve deneyimini yüksek teknolojiyle donatılmış ekibimiz en kısa sürede çözüm odaklı hizmet vermeye odaklanmış olarak yanınızdayız. Siz yorulmayın bırakın biz düşünelim. Yüksek teknolojiye sahip olan firmamız, robotik cihazlarla görüntüleme esasına dayalı gider borularının içini detaylı görmekteyiz. Görüntüler tablet ve dizüstü bilgi sayarlarımıza aktarılmakta; uzman ekibimizin değerlendirmesi sonucunda tıkalı bölgeye müdahale edilerek sorun çözülmektedir.

Koşulsuz müşteri memnuniyeti

Ataköy cazibe ve gelişmekte olan bir ilçe merkezi. Kamusal, özel sektörün yoğun iş temposu içerisinde yaşanan tesisat sorunları can sıkıcı olmaktan çıkarıyoruz. Bina içinde zaman içerisinde komşularınız tadilat yaparken istenmeyen inşaat, moloz, talaş artıkları giderlere boşaltılmaktadır. Yanlış tesisat döşenmesi su sızıntılarıyla başınızın ağrıdığını biliyoruz. Ataköy su tesisatçı denince koşulsuz müşteri memnuniyeti bizden sorulur. Robotik cihazlarımız lavabo atık su giderlerinde tüm semtlere ve diğer ilçelere de yaygın servis ağımız ile hizmet veriyoruz. Tuvalete kaçırdığınız bir bez borunun etrafını sardığı için borunun önünü tıkar ve gider suları taşar. Kırıp dökmeden basınçlı hava ve su jeti makinesi ile sorunun kaynağını görüp ortadan kaldırıyoruz. İlk günkü kadar kullanışlı temiz ve kokusuz hale getiriyoruz.

Kombi ve petek temizliği

Kombi ve petek temizliği iki yılda bir yapılır. Kalorisi düşük kalitesiz petekler içten çürüme yaparak tesisatın içerisinde parçacık oluşmasına neden olur. Petekleriniz iyi yanmıyor ya da üst tarafı sıcak alt tarafı soğuk olmaya başladıysa kalorifer tesisatınıza bakım yaptırma zamanı geldiğinin habercisidir. Radyatörlerin yeterli ısıda yanmaması sıcak suyun yeterli devir yapamamasıdır. Temizlik yaparak bu sorun aşılmaz. Uzmanlarımız peteklerin neden ısınmadığını araştırır. Sorunun nedenlerini bulup sizi bilgilendirir. Yıllardır birçok sorunla karşılaşıp deneyim ve bildi sahibi olan teknisyen ve teknikerlerimiz sorunun kaynağını tespit edip dize detaylı bilgiyi verip müdahalede bulunurlar. Ataköy su tesisatçısı olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığı için A’dan Z’ye su kaçağı, lavabo, tuvalet giderleri ve kombi, petek temizliğinde lider kuruluş olmanın sorumluluğunu taşımaktayız. Kamu, özel, tüzel her türlü sanayi kuruluşlarına kadar sorunsuz hizmet verme bilinciyle çalışmaya devam etmekteyiz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]