Yazılar

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı her zaman can sıkan bir sorun olarak tanımlanır. Bundan dolayı su kaçağı sorunun var olması beraberinde önemli problemleri de getirir. Peki su kaçağı nasıl anlaşılır? Burada dikkat edilmesi gereken en temel husus su kaçağı belirtileri konusunda bilgi sahibi olmaktır. Yani su sızıntısı belirtileri konusunda bilgi sahibi olursak; su kaçağı nasıl anlaşılır? Sorusuna da ayrıntılı bir şekilde yanıt vermiş oluruz.

Elbette ki günümüz koşullarında su sızıntılarının belirtileri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Böylece dairemdeki su kaçağı alt kattaki daireye sızıyor tarzındaki sorunları da bertaraf etmek mümkün olacaktır. Şimdi su kaçağı belirtileri konusunu maddeler halinde sıralayalım!

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Başlıca Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağı tespit cihazı kullanarak dairelerdeki su kaçakların pratik bir şekilde tespit edilmesi mümkün olmaktadır. Ancak bunun için profesyonel bir hizmet almak lazımdır. Şayet kendi kendinize tesisatta su kaçağını nasıl anlarım? Sorusuna yanıt vermeyi isterseniz aşağıdaki durumlara dikkat etmelisiniz! İşte su kaçağı belirtileri:

  • Duvarlarda bir kararma durumunun oluşması
  • Fayansların derz boşluklarında sararma durumunun ortaya çıkması
  • Kombideki su basıncı göstergesinin sürekli bir şekilde düşüyor olması
  • Musluklar kapalı olsa dahi su saatinin sürekli bir şekilde dönüyor olması
  • Özellikle su faturasının sürekli olarak beklenilenden çok yüksek geliyor olması

Elbette ki su kaçağının çok sayıda farklı belirtisinin bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak kimi zaman su kaçağı belirtileri çok da hissedilmeyebilir. Böyle durumlarda gizli su kaçağı sorunu var demektir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır? Genellikle su kaçakları gizli su kaçağı şeklinde gelişmektedir. Bundan dolayı gizli su kaçağı nasıl anlaşılır? Sorusuna aşağıdaki gibi yanıtlar vermek mümkün olmaktadır:

  • Parkelerde kabarma sorunu yaşıyorsanız
  • Su faturanız normalden yüksek geliyorsa
  • Dairenizin içerisinde sürekli bir nem kokusu durumu mevcutsa
  • Şayet vanalarınız kapalı olduğu halde su saatimiz dönmeye devam ediyorsa
  • Duvarların kaplama bölümlerinde çatlamalar ve dökülmeler sıklıkla oluşuyorsa

Gizli su kaçağı sorunundan şüphelenebilirsiniz. Böyle bir durumda mutlaka alanında uzman olan bir ekipten destek almanız, beraberinde önemli kazanımlar da getirecektir!

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]