Apartman Gider Borusu Tıkandı

Apartman Gider Borusu Tıkandı

Apartman Gider Borusu Tıkandı Şikayeti

Her geçen gün daha da modernleşen insan hayatı ve kalabalıklaşan nüfuslar sonucunda apartman yaşamında da ciddi bir artış söz konusu olmaktadır. Özellikle de teknolojinin gelişmesi ve büyük şehirlerde iş gücü nedeniyle yüksek katlı binalar, daha çok insanın aynı binada yaşam sürmesine neden olmaktadır. Fakat kalabalık her ne kadar iyi olsa da, apartman yaşamında da fazla insandan kaynaklanacak bazı sorunlar söz konusudur. Bu sorunların en başında da apartman gider borusu tıkandı şikayeti ilk sırada gelmektedir.

Gerek yetersiz altyapı, gerek eski yapıların fazla nüfusu kaldıramayışı gerekse de apartman sakinlerinin bilinçsiz kullanımı çoğu zaman gider borularında tıkanıkların meydana gelmesine neden olabilir. En büyük şikayetin de mutfaklarda olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bunun sebebi gün içerisinde en çok vaktin mutfakta geçiriliyor olması ve tüm artığın mutfak lavabosuna atılmasıdır. Bunun sonucunda da tamircilere sık sık mutfak gider borusu tıkandı şikayetleri gelmektedir. Peki bu tıkanıklık nasıl giderilir?

Apartman Gider Borusu Tıkandı

Apartman Gider Borusu Tıkandı! Çözümü!

Çok katlı binalarda yaşanan temel sorunlar arasında yer alan gider boruları tıkanıklıklarına çözüm olarak ilk akla gelen çoğu zaman tuz ruhu, kaynar su, el pompası gibi seçeneklerdir. Fakat tüm bunlar aslında boruyu geçici olarak açmakta ve ciddi boyutta tahribata neden olmaktadır. Bu nedenle de eğer apartman gider borusu su kaçırıyor veya tıkandı gibi bir şikayetiniz söz konusu olursa ilk iş bir uzmandan yardım almak olacaktır. Çünkü bu alanda uzman olan kişiler, gider borularındaki asıl sorunu çözümlemeye ve iyileştirmeye odaklı çalışmaktadırlar. Peki tamirciler bu sorunları gidermek için ne gibi yöntemler kullanırlar? İşte detaylar!

Gider Borusu Tıkanıklığına Teknolojik Çözüm

Çok katlı ve kalabalık bir binada yaşıyorsanız, gider borularınızda sıklıkla olmasa da sorun yaşayabilirsiniz. Yaşam kalitenizi düşüren bu sorunla baş edebilmeniz için ise apartman gider borusu tamiri için uzman bir ekipten yardım alabilirsiniz. Eğer kırılarak yapılan tamirlerden şikayetçiyseniz, yeni tamir sistemine ilişkin yapılan adımları da sizlere şu şekilde belirtmek mümkün olacaktır.

Apartman Gider Borusu Tıkandı

Apartman Gider Borusu Tıkandı

Günümüzde gider borusu tıkanıklıklarının tamiri ise şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Robot kameralar aracılığıyla boru içlerinden görüntü alınır
  • Alınan görüntüler neticesinde tıkanıklığın asıl nedeni tespit edilir
  • Bu tespit doğrudan nokta atışı olduğu için hata payı bulunmamaktadır
  • Tespit edilen tıkanıklık nedenine göre sorunlu bölgede kısa süre içerisinde tamirat gerçekleşir

Sonuç olarak da teknolojinin yardımıyla apartman gider borusu tıkandı şikayetleri robot kameralar aracılığıyla çözüme kavuşturulmaktadır.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir