Mutfak Gider Açma İşlemleri

Mutfak Gider Açma İşlemleri

Mutfak Gider Açma İşlemleri

Gündelik hayatta en sık kullanılan alanlardan birisi de mutfaklardır. Fakat özellikle de kalabalık nüfuslu ailelerde mutfak lavabolarında bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlar arasında ise en temel şikayetin mutfak lavabosu tıkandı su gitmiyor olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bu sorunun yaşanması üzerine ise direkt olarak mutfak gider açma için araştırmalara yönelim gerçekleşmektedir. Peki tıkanan mutfak giderleri ev imkanları ile açılabilir mi? İşte detaylar!

Evlerin mutfak lavabolarında hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan birisi de gider tıkanıklığı olmaktadır. Buna çözüm olarak ise pek çok kişi ilk olarak ev yöntemlerini araştırmaktadır. Geçmişte yapılan tuz ruhu gibi çözümlerin aksine su borusuna zarar vermeyecek yöntemlerin olup olmadığı da bu süreçte merak edilmektedir. Peki basit tıkanıklıklarda evde uygulanabilecek yöntemler nelerdir?

Mutfak Gider Açma İşlemleri

Ev Yöntemleriyle Mutfak Gider Açma

Yemek yağlarının dökülmesi, sebze ve meyvelerin kabuklarının mutfak giderinde birikmesi, yemek artıklarının gider borularında birikmesi gibi nedenler mutfak lavabonuzun akmamasına neden olmaktadır. Fakat ufak çaplı olarak ifade edilebilecek tıkanıklıklara ev yöntemleriyle çözüm bulmak da mümkündür. Peki evde uygulanabilecek mutfak gideri açma yöntemi nedir? Nasıl uygulanır?

Sirke ve Tuz Yöntemi

  • Yarım fincan kabartma tozu ve ¼ kaya tuzunu karıştırın
  • Karışımı mutfak lavabonuzun gider kısmına dökün
  • 100 derecede ısıtmış olduğunuz bir fincan sirkeyi de lavabonun gider kısmına dökün ve 15 dakika bekleyin
  • Lavaboda köpürme meydana geldiğini gözlemlediğinizde sıcak suyu açarak 1.5 dakika boyunca akıtın

Mutfak Gider Açma İşlemleri

Tıkalı Mutfak Gideri Tamiri

Evde uyguladığınız sirke ve tuzlu yöntemin tıkanıklığı açmaması halinde, tamir için tesisatçı ile görüşmeniz gerekecektir. Tıkalı gider açma için tamircinin uygulayacağı yöntemde ise robot kameralar yardımıyla doğrudan tıkanıklığın nedeni tespit edilmektedir. Çünkü evde sürekli olarak sirke ve tuz karışımını yapmanız veya lavabo açma aparatını kullanmanız gider borularına zarar verebilir. Daha az hasarla tıkanıklığa çözüm bulmak için uzman yardımı almak da çok daha doğru bir karardır. Özellikle de lavabo açma aparatı ile boruları delebilme sorunlarının önüne geçmek adına da zaman kaybetmeden tesisatçıyı aramak gerekmektedir.

Kırma işlemlerinden endişe edenler için de şunu belirtmekte fayda var. Günümüzde teknolojinin de yardımıyla mutfak gider açma işlemleri çok daha kısa sürede nokta atışı ile gerçekleşmektedir. Robot kameraların borulara gönderilerek, borudaki asıl sorunun çözümlenmesi ile de kırma işlemi gerçekleştirilmeden gürültüsüz ve kısa sürede tıkanıklık sorunu çözüme kavuşturulmaktadır.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir