Tuvalet Gider Açma Hizmetleri

Tuvalet Gider Açma Hizmetleri

Tuvalet Gider Açma Hizmetleri

Yanlış kullanım sonucu ya da eski tesisatlar sebebiyle tuvalet tıkanıklığı hepimizin başına gelmiştir. Hatta bazen sıfır binalar da dahi inşaat pisliğinden tıkanmalar söz konusu olabilir. Tuvalet gider açma işi ise hiç kolay bir iş değildir. Düşünün kocaman gider borusunu tıkayacak bir durumla karşı karşıya kalınmış. Koku ve biriken pis suyun saçtığı mikroplar ise cabası.

Bir an önce bu iç bunaltıcı durumdan kurtulmak isteriz. Ama genelde basınç yapsın diye döktüğümüz daha fazla su ya da pompalama işlemi etrafta daha fazla su ve katı atık birikmesine sebep olur. Şansımızı deneyip işleri daha da zorlaştırmadan bir yardım almayı reddederiz. Sonuç olarak bir ustaya ulaşılması gerektiğini anlarız. Ustanın şakayla karışık ‘’keşke siz uğraşmasaydınız’’ sözlerine mahcubiyetle bakmak durumunda kalırız. Oysa yapmamız gereken en baştan yardım almayı kabul etmektir.

Tuvalet Gider Açma Hizmetleri

Tuvalet Gider Açma Aparatları

Birçok yerde ‘’lütfen tuvalet gidere tuvalet kâğıdı vb. cisimler atmayınız’’ yazısını görmüşüzdür. Buna rağmen yaşanılan tıkanıklıkların çoğunun gidere atılan yabancı cisimler en çok da tuvalet kağıdından kaynaklandığını biliyor muydunuz? Zamanla boru kenarlarındaki kireçlenme ya da farklı çıkıntılara takılarak biriken peçete ve benzeri materyaller sert beton benzeri bir yapı oluşturur. Bu yapıları açmak oldukça zordur.

Bizlerin kullanabileceği yöntemler ise sayılıdır. Bunlar manuel olarak kullanılan ufak pompalar ve marketler de satılan toz ya da sıvı formattaki kimyasallardır. Ufak çaplı tıkanıklıklarda bu yöntemler başarılı olurken örneğin çoğu zaman kurumlarda karşılaşılan alaturka tuvalet tıkanıklığı açma işinde çok etkili olmazlar. Çünkü bu borular eskidir ve kullanım çok hızlıdır dolayısıyla tıkanıklıkta daha dirençlidir.

Tuvalet Gider Açma Hizmetleri

Tuvalet Gider Açma Esnasında Yapılacaklar

Öncelikli olarak tıkanıklığı sebebi belirlenmelidir. Daha sonra ise tıkanıklığın oluştuğu bölge belirlenmelidir. Bu sebep ve bölge belirleme işleminden sonra ise kullanılacak yöntem belirlenir. Tuvalet gider açma işi yaygın kullanımı sebebiyle genelde evlerde klozet tıkanıklığı açma işlemi olarak karşımıza çıkar. Eğer tıkanıklık ilk boğaz denilen kıvrımlı kısımda ise genelde dış müdahalelerle çözümlenebilir. Fakat daha derinlerde olan tıkanıklıklar kapsamlı bir çalışmayı ya da profesyonel makine kullanımını gerektirebilir. Bunun kararını verecek olan ise işin uzmanı profesyonellerdir.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir