Klozet Montajı Nasıl Yapılır ?

Klozet montajı hususunda yıllardan beni hizmet vererek uzmanlaşan ekibimiz ile bu alandaki en iyi firmalardan birisiyiz. Güncel teknolojik ürünler ve deneyim sahibi ekimiz ile birlikte siz müşterilerimizin isteklerini de baz alarak her işin altından kalabilecek kadar yetkin bir bünyeye sahibiz. Yıllar önce ortaya çıkmış olan klozetler sadece zenginlerin evderinde bulunmaktayken şuan ise her türlü evde rastlayabileceğimiz bir hal almıştır. Bazı evlerde klozet banyoda bulunurken bazı evlerde ise tuvalet bölümünde bulunarak çeşitli farklılıklar gösteriyor.

Klozetler kurulum esnasında çok dikkatli ve sabırlı olmak gerekmektedir. Montaj işlemi bu biçimde yapılmalıdır. Aksi halde özen gösterilmeden yapılan montaj çalışmalarında kaçaklar veya tıkanıklıklar oluşabilmekte. Bunun önüne geçmek adına montajı yapacak olan firma kaliteli ve deneyim sahibi ekip ve ekipmanlara sahip olmalıdır. Bu konularda bir problem çekmemek adına bize ulaşarak montaj işlemlerinize profesyonel bir çözüm bulabilirsiniz.

Klozet kurulumu her konuta yapılabilir ancak, konutun zorunlu boru sistemine uygun olması gerekir. Misal vermek gerekirse bir konutta alaturka tuvalet var, konut sahibi sağlık durumları nedeniyle bunu klozete çevirmek isteyebiliyor. İşte bu gibi mevzularda öncelikle gider kısmına odaklanıyoruz. Giderinde hiçbir mesele olmayıp klozete uygun ise alaturkayı kapatarak klozet kurulumu operasyonunu başlatabiliriz.

Bu mevzularda uzman iş arkadaşlarımız ile iş güvenliği ve disiplin sistemiyle çalışarak artık klozete sahip bir konut haline getirmek çok basit hale geliyor. Bazı konutlarda tek tuvalet sistemi mevcuttur. Böyle konutlarda yeni bir gider açmak olağan giderli ve güçlü olacağı için alaturka olan tuvaleti iptal etmek birinci alternatifimiz oluyor. Şayet banyoda klozet sistemi için gider yeri yapılmış ise işimiz o zaman çok daha kolay hale geliyor.

Klozet kurulumu yalnızca konutlarda olmayan sadece klozet işlemleri için de değil klozet farklılığı hatta tadilatı gibi meseleler sebebiyle gerekebiliyor. Klozetler zamanla eskimeye uğrayarak yıpranıp taze görüntüsünü kaybedebiliyor, yeni model klozet taktırmak isteyebiliyorlar. Bunun yanında klozette alana gelen tıkanma gibi meseleler sebebiyle klozet yerinden sökülerek tamir edilmesi gerektiği vaziyetlerle ilgili kurulum operasyonlarını da yapabilmekteyiz.

Klozet montajı

Klozet montaj aşaması

Klozet Montajı

Klozet montajı ilk bakışta basit bir işlem görülebilir. Fakat ince ayar gerektiren kısımları bulunduğundan işin aslında hiç de basit olmamakla birlikte yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirmektedir. Eğer bu konuda yeterli  bilgi sahibi değilseniz klozet montajı için tecrübeli bir tesisatçıdan yardım almanız gerekmektedir. Klozet montajı belirli rutin sıraya ve önemli dikkat seviyesinde yapılmalıdır. Sizler adına maliyet bakımından uygun bir şekilde kaliteli işçilik ile birlikte uygun bir fiyattan klozet montajı hizmeti veriyoruz. Bu işlemden önce işlem için gerekli malzemeler hazırlandıktan sonra evvela su musluklarını ayarlayıp bağlıyoruz. Daha sonra klozeti yerine iyice sabitledikten sonra da gider borusunu iyice yerine takıyoruz. Ardından Klozetin olmazsa olmazı olan rezervuarın kurulum işlemlerini tamamlıyoruz. Bu işlemlerin hemen ardından ise contaların ve vidaların iyice sıkışması su kaçağı olma olasılığını ortadan kaldırmak için oldukça ehemmiyetlidir.

Klozet kurulumu yapılabilmesi ilk iş olarak klozetin kurulacağı alanın uygun olup olmadığı konusunda teknik inceleme gerekiyor. Bu işlemlere olan gereksinimin sebebi ise, konutun klozet sistemine uygun olarak giderlerin yapılıp yapılmadığına dair bilgileri elde edebilmek içindir. Klozet sistemine uygun olmayan konutlarda klozet yapıldığı takdirde suyun ağır gitmesi ile beraber ağır kokuların dışarıya vurması kaçınılmaz olabiliyor.

Klozet kurulum işlemi için yüksek teknik bilgi ve tecrübe gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer yeterli bilgi birikiminiz ve tecrübeniz yoksa işi ehline bırakmanız gerekmektedir.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir