klozet montajı istanbul

Klozet Montajı ve Tamiri

Klozetlerin asıl amacı, rezervuarların içerisinde barındırdığı bir kaç litre suyla birlikle insanların ihtiyaçlarını görmesi ve yine rezervuar yardımı ile pisliklerin boru giderleri yardımı ile kanalizasyona uzaklaştırılması sağlamak olacaktır. Bu nedenle klozet montajı önemlidir. Genellikle banyo içerisinde yer almakta olan klozet rezervuar sistemlerinin iç takımları ortalama olarak 2-3 yılda arıza vermektedir. Klozet için iç takım seçerken kalitesine bakılmadan alınacak olan ürünler size eninde sonunda bir sorun yaşatacaktır. Bu tür ürünlerde genellikle rastladığımız problemler su akıtma problemidir. Bu nedenden dolayı müşterilerimize su faturası ve su israfı olarak geri dönmektedir. Suyun zamanla azaldığını ve günümüz de kıtlığının yaşanması ile önemli bir kaynak olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. Bu nedenden dolayı su akıtmakta olan rezervuar iç takımlarının en az günlük 5-10 litreye varan su israfı yaptığı düşünülmektedir. Bu problem tespit edilene veya göz önüne çıkana kadar sadece 1 sene baz alarak hesaplasak bile 1 yıl içerisinde ne kadar su israfı yaptığımız gün yüzüne çıkmakta. Bu rakamlar hesaplandığında korkunç rakamlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle su israfını önlemek adına eski model alaturka tuvaletleri kullanmak daha iyidir. Çünkü klozet kullanımında küçük ihtiyaçta dahi 5 litre temiz suyu kirletmekteyiz. Elimizden de bir şey gelmiyor çünkü bu şekilde ayarlanmış ve bastığımızda litrelerce su gitmektedir.

İşte sizlere klozet montajı, tamiri ve su tasarrufu yönünden hizmetler sunmaktayız.

klozet montajlama

klozet montajlama

Klozet Montaj Aşamaları

Klozet tamiri çok dikkat gerektiren ve tam olarak eksiksiz yapılması gereken işlemlerden birisidir. Belirli adımlara uyularak dikkatli bir şekilde yapılması gerektiği için klozet montajı işlemini bizim gibi tecrübeli bir tesisatçıya yaptırmanız gerekmektedir.

 • Çalışmadan hemen önce suyun kesilmesi gerektiği için önce ana vana yada saat vanasından su akıntısı kesilir.
 • Klozetin nereye montajlanacağı konusunda hesaplamalar yapılır ve yeri tespit edilir.
 • Klozet karar verilmiş kısıma konularak zemin üzerinde delinecek yerler ilk olarak işaretlenir ve klozet tespit dübeline uygun çapta darbeli matkap aracılığı ile delinir.
 • Bu işlemden sonra bağlantı parçası atık borusuna sokulur.
 • Bu adımdan sonraki işlem ise bağlantı parçasını atık borusuna yerleştirmek olacaktır.
 • Bu işlemin ardından ise klozet atık ve çıkış borusu birbiri ile birleştirilir ve yere delinmiş vidalar kendilerine ait yerlere yerleştirilir.
 • Bu işlemlerin ardından klozet vidalar ile yere sabitlenir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra ise klozetin vidalar yardımı ile yere sabitleme işlemine başlanır.
 • Su kısmında sızdırma olmamasını sağlamak adına klozet etrafına dikkatli bir şekilde ince silikon çekilir.
 • Klozet montaj işleminin bitmesinden sonra üzerine uygun olarak seçilmiş rezervuar oturtulur ve vidalar aracılığı ile yerine sabitlenir.
 • Rezervuarın su ile bağlantısı tamamlanır.

Klozet Tamiri

 

Aslında rezervuar arızaları kullanımın bilinçsiz olmasından kaynaklansa da iyi kullanılan bir malzeme ve iyi ustalık ile arıza yapmadığı durumlar ile de karşılaşmak mümkün. Bizim gördüğümüz iç takım arızalarının hemen hemen hepsi contaların zamanla erimesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Suyun içerisinden gelen ve zamanla birikme yapan kum tanecikleri, rezervuar contasının su boşaltma işlemini engellendiğini de gördüğümüz oluyor. Genelde dolum yapılan haznelerin bozuk olmasından kaynaklanan ve komple elden geçirilmesi yerine sadece sökülerek parçalara temizleme işleminin yapılması tamir işlemini kolaylaştırmaktadır.

Klozet içerisinden gelen kökü kokuların temel nedenlerinden bir tanesi de giderde veya klozet ile giderin olduğu kısımda bir tıkanıklığın olmasıdır. Firmalarca yapılan bakımların ardından bile bu tür problemler yaşanabilmektedir. Çünkü tamamen değil kısmen geçici çözüm sağlanmış olmasından kaynaklanmaktadır. Akıtan rezervuar için gerekli tamir işlemleri yapılmaz ise zamanla kabarık su faturaları ile karşılaşmanız oldukça olası bir durumdur. Bu nedenden dolayı rezervuar iç takımı belirli aralıkla rutin olarak tamir ettirilmelidir. Sizler için İstanbul’un her noktasına Klozet Montajı ve Klozet Tamiri hizmeti veriyoruz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir