Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Binalarda yaşanan ve çözülmesi tamamen profesyonellik gerektiren konulardan biri de su kaçağıdır. Özellikle duvarlarda yaşanan bu kaçakların tamiri titiz bir çalışma gerektirmektedir. Bu sorunu yaşayan kişiler duvardaki su kaçağı nasıl bulunur? Merak etmektedir. Çünkü duvarlarda oluşan bu kaçaklar kirli veya temiz su borularından kaynaklanarak pek çok alana zarar vermektedir.

Duvarın kabarması, küflenmesi ve nemlenmesi arttığında bu sorun fark edilebilmektedir. Bu aşamada su sızıntısı hemen giderilmeli ve yaşam alanları için gerekli olan konfor sağlanmalıdır. Aksi halde hem su akışı devam edecek hem de bu alanlarda oluşan koku ve kötü görüntü yaşayanları oldukça rahatsız edecektir.

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Duvarlarda nemlenmeyi veya kabarmayı fark eder etme hemen alanında uzman olan bir firmadan yardım almalısınız. Aksi halde kaçak tespit edilene kadar oldukça fazla alanda kırılma yapılarak çok fazla tahribata neden olunabilinir.

Profesyonel Yardımla Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Yaşadığınız bu sorun için profesyoneller ile çalışmayı tercih ederek sorunun nokta atışı çözülmesini sağlamış olacaksınız. Sorunun yaşandığı yere gelen ekip su sayacını kapatarak çalışmacalarına başlayacaktır. Akustik dinleme cihazı sayesinde tesisattaki su kaçağı hemen tespit edilmektedir. Bu cihaz sayesinde hiçbir kırma işlemi yapılmadan sızıntı tespiti sağlanmaktadır.

Eğer sizin yaşadığınız alanlarda her hangi bir sızıntı tespiti yapılamamış ise diğer alanların kontrolleri yapılarak sorun en doğru şekilde tespit edildikten sonra ekip gerekli olan çalışmalara hızla başlamaktadır. Yaşanan bu sızıntı sorunu boruların çatlaması veya zamanla deforme olmasından kaynaklanmaktadır.

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Beton Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Uzman ekip evinizde su sızıntısı tespiti yaptıktan sonra ekip son teknolojik aletleri ile ilgili alanda onarım çalışmasına başlamaktadır. Uzman ekip;

  • Duvar üzerinde işaretlemeleri yapmaktadır.
  • Duvar minimum büyüklükte kırılmaktadır.
  • Sorunlu boru ortaya çıkarıldıktan sonra o bölge uygun aletler yardımı ile kesilerek çıkarılmaktadır.
  • Çıkarılan alana yeni boru eklemesi yapılarak sızıntı sorunu giderilmektedir.
  • Eğer sızıntı hiç duvar kırılmadan tamir edilebilecek kadar fak ise kimyasallar ile sızıntı ortadan kaldırılmaktadır.
  • Özel cihatlar ile tesisat içerisine uygulanan kimyasallar kristalleşerek sorunu gidermektedir. Birkaç saat içinde kuruyan kimyasal sızıntıyı durdurmaktadır.

Sızıntı sorunu için tercih edeceğiniz firmanın profesyonelliği ve kullandığı aletleri ile duvardaki su kaçağı nasıl bulunur? Sorusu için hiçbir endişe yaşamanıza gerek kalmamaktadır. Kısa sürede tüm sorunlar çözülerek tekrar yaşam alanlarında eski konfor en üst seviyede sağlanmaktadır.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir