Duvarda Su Borusu Tespiti Hizmeti

Duvarda Su Borusu Tespiti Hizmeti

Duvarda Su Borusu Tespiti Hizmeti

Konutlarda ve işyerlerinde su tesisatı ile kalorifer tesisatı boruları genelde duvara gömülü olarak döşenmektedir. Estetik ve görsellik ön planda olduğu için duvara gömülü olan borular göz zevkini bozan bir görüntüyü engellese de borularda sızıntı olduğunda sorun yaratmaktadır. Duvara gömülü olan su borusunda meydana gelen sızıntı farklı durumlarda karşımıza çıkar. Böyle durumlarda duvarda su borusu tespiti hizmetleri devreye girer!

  • Duvarda rutubet ya da nem meydana geldiyse bunun nedeni duvarda olan bir tesisat borusunda su kaçağı olabilir. Rutubet ya da nem bir süre fark edilmezse, fark edilmesine rağmen önlemi alınmazsa bu durum duvarda çürümeye yol açar.
  • Yer zemininde rutubet, nem ya da ıslaklık varsa bunun nedeni de duvardaki tesisat borularında bir sızıntı olabilir. Duvarda borulardaki su kaçağı yer zemininde nem ya da ıslaklık ile kendini gösterebilir.
  • Alt komşu ya da üst komşuda meydana gelen su akıntısı, nem ve rutubet de duvar içindeki su borularında kaçak olma ihtimalini doğurur. Bulunulan kattaki su sızıntısı alt komşunun tavanında ya da üst komşunun zemininde rutubet/nem yapabilir.

Bu durumlarla karşılaşıldığında bir su tesisat ustası çağrılıp duvarda su borusu tespitinin doğru olarak yapılmalıdır.

Duvarda Su Borusu Tespiti Hizmeti

Duvarda Su Borusu Tespiti Hizmeti

Duvarda Su Borusu Tespiti Nasıl Yapılır?

Su tesisatında bir sızıntı ya da kaçak varsa bunun hangi su borusu olduğunu tespit etmek geçmişte zor olsa da günümüzde tespiti kolay olan bir işlemdir. Su sızıntısının olduğu tesisatı bulmaya yönelik geliştirilen tespit makineleri sayesinde duvarda su sızıntısı olan boru zahmetsiz olarak tespit edilebilir. Geçmişte duvarda hangi boruda su sızıntısının olduğunu bulmak için tahminden yola çıkarak duvar kırılırdı.

Termal kamera özelliği olan duvardaki su sızıntısını tespit eden makineler sayesinde duvarda gereksiz kırma işlemi yapılmaz. Bu makine sayesinde sadece su kaçağı olan ve problem yaratan borunun olduğu yerde küçük bir kırma işlemi yapılır. Bu alandan sorunlu olan tesisat borusunun tamiri yapılır ya da değişimi yapılır ve alan kapatılır. Böylece duvarda su kaçağı tespit hizmetleri en az kırma işlemi ile ve kısa sürede tamamlanır.

Duvarda Su Borusu Tespiti Hizmeti

Su Kaçağı Tespitini Kimler Yapabilir?

Su tesisat borularında kaçak ve su sızıntısı olduğu durumlarda su tesisat ustası çağrılmalıdır. Tesisattaki su kaçağı tespitini tesisat ustası yapmaktadır ve su kaçağını tespit eden makineyi de doğru olarak su tesisat ustaları kullanmaktadır. Zaman kaybı yaşamadan duvarda su borusu tespiti su tesisat ustalarının işidir.

 

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir