Kağıthane Su Kaçağı Tespiti

Kağıthane Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı sorununun yaşam alanlarında önemli sorunları beraberinde getirmektedir. Zira su kaçağı sorununun varlığı yaşam alanlarının hijyen şartlarını da karşılamasına en büyük engeldir. Yine su kaçağı sorunu binaların kullanım ömrünü de azaltmaktadır. Bundan dolayı Kağıthane bölgesi dahil olmak üzere çok sayıda farklı bölgede su kaçağı sorununun tespit edilmesi önem kazanmaktadır. Kağıthane su kaçağı tespiti konusunda hizmet sunan firmamız, bölgede su kaçağı sorunun kalıcı olarak çözülmesine destek olmaktadır. Bu doğrultuda firmamızın yüzde yüz müşteri memnuniyeti doğrultuda etkili bir hizmeti sunduğunu da söyleyebiliriz.

Yaşanılan modern dünyada evler konforu sağlayacak tesisat sistemleri ile donatılmıştır. Doğal gaz tesisatı, elektrik tesisatı, havalandırma tesisatı ve su tesisatı hayatımızı kolaylaştıran ve konforlu hale getiren tesisat sistemleridir. Birinde yaşanan olumsuzluk hayatımızı etkiler. Su sızıntısı hem yaşam kalitemizi düşürür hem de faturalara yansır.  Kağıthane Kırmadan su kaçağı tespiti yaparak faturaların yükselmesi engellenir, mekandaki konfor yeniden sağlanır.

Eskiden su kaçağı olması büyük bir sorundu. Kaçağın nereden kaynaklandığını bulmak için bütün hat kırılırdı. Su sızdığında beton onu alır ve dağıtır. Dağılma yaşandığından dolayı kaçağın tam olarak nereden kaynaklandığını bulmak zorlaşır. Bundan dolayı klasik yöntemleri kullanan tesisatçılar kaçağı bulmak için kırmayı ve dökmeyi tercih ederler. Aslında bu durum tesisatçı için de zahmetli bir durumdur. Kağıthane Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yapan cihazlar çok pahalı olduğundan her tesisatçı alamamaktadır.

Kağıthane Su Kaçağı Tespiti

Cihazlar olduğunda kaçak çok kolay ve pratik birkaç işlemle bulunur. Tesisatçının çok duvarı veya zemini kırmasına gerek kalmaz. Kaçak olduğunun belirtileri;

  • Vanalar kapalı olduğu halde sayaç dönmeye devam ediyorsa
  • Duvardaki boyalarda kabarma ve dökülmeler varsa
  • Eve girildiğinde nem ve rutubet kokusu varsa
  • Normalden daha fazla fatura geliyorsa
  • Kombinin barı devamlı düşüyorsa
  • Parkelerde kabarma oluyorsa

Kağıthane Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Profesyonel cihazlar kullanılarak yapılan su tespiti kırmadan ve dökmeden gerçekleştirilir. Kağıthane Kameralı su kaçağı tespiti noktasal olarak bulur. Demir ve plastik boru olması kameranın tespitini engellemez. Su kaçağı tespitinde kullanılan cihazların hiçbiri gürültü çıkarmaz. Sessiz ve sorunsuz bir şekilde tespit yapılır. Gürültü meydana gelmediğinden dolayı günün her saatinde su kaçağı tespiti yapılır. Kağıthane su kaçağı tespiti hizmetinin adresi konumunda yer alan firmamız, sorunsuz bir hizmetin de adresi konumunda yer almaktadır.

Kaçak tespit edildikten sonra çok büyük olmayan tadilatlar yapılır. Örneğin temiz su borularında kaçak varsa önce cihazla yeri tespit edilir. Tespit edilen yerdeki küçük alandaki fayans çıkarılır. O kısımdaki beton kırılarak borunun çatlak olan kısmı kesilir. Yerine maşon takılır. Su kaçağına neden olan sorun halledildikten sonra çimento ile açılan alan kapatılır. Üzerine fayans konularak işlem tamamen sona erdirilir. Temiz su ve sıcak su kaçakları için geçerli olan tamirat kısmı atık suda farklılık arz eder. Atık su kaçaklarının tamiratı biraz daha kapsamlı iş gerektirmektedir.  Pis su kaçağına neden olan boruların değiştirilmesi gerekir.

Kağıthane Su Kaçağı Tespiti

Kağıthane Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Cihazlar

Su kaçağı tespitinde kullanılacak olan cihazlar farklılık göstermektedir. Su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar ve kullanıldıkları alanlar şöyledir:

  • Akustik dinleme cihazı: Temiz su borularında meydana gelen kaçakların tespitinde kullanılır. Boruya verilen basınçla birlikte kaçağın nerden kaynaklandığını tespit etmek için dinleme yapılır.
  • Kanal veya Boru Görüntüleme kameraları: Atık ve pis su borularındaki sızmayı ve tıkanıklığı tespit için kullanılır. Cihaz boruya bırakılır. Ucundaki kamera borunun içini ekrana yansıtır. Böylece kaçak tespit edilir.
  • Termal kamera: Isıyı temel alan kameralardır. Sıcak su borularında, kalorifer borularındaki kaçakları tespit etmek için termal kameralar kullanılır. Termal kamera suyun sıcaklığını temel alarak yerini tespit eder. Termal kameradan sonra akustik dinleme cihazı da kullanılarak gerekli kontrol yapılır ve tespit netleştirilir.
  • Nem ölçer: Su kaçağının olduğu yerdeki bağıl nem değerini referans alarak kaçağı tespit eden cihazdır. Nem ölçer genellikle tespit yaparken yardımcı cihaz olarak kullanılır. Çok ihtiyaç olmadığında kullanılmaz.

Genellikle insanlar fayans veya parke altında kaçak varsa bulunamayacağını düşünür. Oysaki bu çok yanlış bir düşüncedir. Kağıthane Evde su kaçağı tespiti ile sızıntı ister parke altında olsun isterse fayans altında olsun yeri kolayca tespit edilir. Parke veya fayans altındaki kaçağın öncelikle hangi tesisattan olduğu bulunur. Ondan sonra işlemlere başlanır. Kağıthane su kaçağı tespiti işleminin son derece profesyonel bir hizmeti sunabilmektedir.

Elbette ki su tesisatçısı konusunda etkili bir hizmetin sunulduğu Kağıthane bölgesi, pek çok yönden önemli kazanıma sahiptir. Tesisatçı denildiğinde akıllara firmamızın ayrıcalıklı hizmetleri gelmektedir. Bununla birlikte firmamız size en yakın tesisatçı olma noktasında da başarılı bir firma olarak tanımlanmaktadır. Acil su tesisatçısı söz konusu olduğunda da akıllara firmamızın nitelikli hizmetleri gelmektedir. Böylece acil tesisatçı hizmetlerinin profesyonel hizmetler olarak tanımlanması mümkün olmaktadır.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir