Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma

Kırmadan Dökmeden Gaziosmanpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evlerde temizliğine ayrıca özen gösterilen yerlerin başında tuvaletler gelir. İnsanların boşaltım ihtiyaçlarını giderdikleri tuvaletlerdeki mikroplar temizlikle giderilir. Çeşitli nedenlerle tuvaletlerde tıkanıklıklar yaşanır. Bu durum hijyen açısından oldukça sıkıntılı sorunlar ortaya çıkarır. Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri, yaşam alanlarında ortaya çıkan hijyen sorununa kısa sürede çözüm bulmaktadır.

Kameralı ve robot cihazlar kullanılmadan önce tuvaletlerdeki tıkanıklıklar ve sorunların çözülmesi uzun süre almaktaydı. Sorunun neden kaynaklandığının tespit edilmesi için fayanslar kırılırdı. Hatta bazen duvarlarda kırma ve dökme işleri yapılırdı. Ev inşaat halini alırdı. Tuvaletin tıkanması hanımların işlerini artırdığı gibi baylara maddi yük yüklerdi. Günümüzde ise gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır. Kullanılan cihazlar sayesinde kırmadan, dökmeden tıkanıklık giderilir.

Tıkanıklığa Sebep Olan Nedenler

Tuvaletteki tıkanıklık çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma firmaları için neden çok önemlidir. Çünkü robot cihazlara nedene göre farklı aparat kullanılır. Kullanılan apartların farklı olması sonucun mükemmel olmasını sağlar. Tuvaletlerdeki tıkanıklığa sebep olan nedenlerin başında kullanım hataları gelir. Suda erimeyen tuvalet kağıdının kullanılması, tuvalet kağıdının rulo halinde atılması, kalıp halinde sabunların kaçması, kadın pedi ve çocuk bezlerinin gidere atılması en başlıca kullanım hatalarıdır.

İnşaat sırasında bazen boru içinde harç gibi kalıntılar kalabiliyor. Bu kalıntılar zamanla giderde tıkanmalar meydana getiriyor. Ustalar, gidere atılan atıkların daha hızlı akması için boruları belli bir meyille yerleştirmelidir. Ustalar meyli tam veremediğinde atıklar atılmayıp takılır. Takılmalar her geçen gün artarak tıkanmayı meydana getirir.

Kameralı Cihazlarla Tıkanıklık Açma Aşamaları

Günümüzde tıkanıklığın giderilmesi için kameralı ve robot cihazlar kullanılır. Tıkanıklığın açılması için şu aşamalar takip edilir:

  • Ucunda kamera bulunan cihaz, delikten boruya salınır.
  • Cihazın ucundaki kamera, boru içindeki görüntüleri personelin elindeki ekrana yansıtır.
  • Ekrana gelen görüntüleri değerlendiren personel tıkanıklığın nedenini ve yerini tespit eder.
  • Tespitin ardından tıkanıklığın türüne uygun aparat belirlenir.
  • Aparat takılan robot cihaz boruya salınır.
  • Robot cihaz, tıkanıklığı giderir.
  • Tuvaletteki tıkanıklığın giderilip giderilmediği kontrol edilmelidir. Bazen kısa süreli bir açılma yaşanır. Kısa süreli olmaması adına boruya tekrar kameralı cihaz salınarak tıkanıklık kontrol e
  • Tıkanıklık tamamen açılmışsa işlem bitirilir. Açılmamışsa kameralı ve robot cihazlarla Gaziosmanpaşa tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri tekrar edilir.
Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir