Şirinevler Gömme Rezervuar Tamiri Hizmeti

Şirinevler Gömme Rezervuar Tamiri Hizmeti

Şirinevler Gömme Rezervuar Tamiri Hizmeti

Tuvalet taşları veya klozetlerin temizlenmesinde musluk suları yetersiz kalır. Buralarda basınçlı bol suya ihtiyaç vardır. İhtiyaç olunan suyu içerisinde biriktiren ve istenildiği an suyun tuvalet taşı veya klozetlerin içerisine gönderen kaplara rezervuar denilir. Rezervuarlar su biriktirme kabı olmalarının ötesinde sistem olarak önemli özelliklere sahiptir.Sistemde karşılaştığınız sıkıntılar sizi yorabilir ama Şirinevler gömme rezervuar tamiri konusunda oldukça uzman bir semttir.

Semtte bulunan tesisat işinde uzman kişiler işlerini büyük bir hassasiyetle yapmaktadır. Önlemi alınmayan sorunlar ileride daha sıkıntılı durumlara yol açarak sizi yorabilir. Rezervuarın özellikleri içerisinde suyu biriktirmesi yer almaktadır. Su rezervuar kabını doldurduğunda su akışının keser, ihtiyaç halindesuyu kolayca boşaltabilecek boşaltma sistemi bulunmaktadır. Su boşaldığı anda tekrar içerisine su dolması için musluk suyolunu açan mekanizmaya sahiptirler.

Gömme rezervuarlartuvalet rezervuarının bir türüdür. Halk arasında alafranga tuvalet olarak da bilinen klozetli tuvaletlerde kullanılır. Asma veya klozet üzerine bağlı rezervuarlardan farkı ise tuvalet duvarı içerisine gizlenmiş olmalarıdır. Estetiğin ön planda tutulmak istenen durumlarda tercih edilir. Bu tür mekanlarda tuvaletlerin dizaynları da özenle planlanır.

Şirinevler Gömme Rezervuar Tamiri Hizmeti

Daha inşaat halinde iken tuvaletin duvarları, pis ve temiz suyolları, lavaboların, klozetin ve rezervuarın konulacağı yerler bu plana uygun olarak yapılandırılır. Gömme rezervuarların kullanıldığı tuvalette klozetler de duvara asılı haldedir ve böylelikle güzel bir görüntü oluşturur.  Klozetin bağlı olduğu duvarda, gömme rezervuarın su boşaltmasını sağlayan basma kumandası/düğmesi vardır. İhtiyaç halinde bu kumanda/ düğmeye basılarak klozete basınçlı su gönderilir.

Gömme Rezervuarda Karşılaşılan Sıkıntılar Nelerdir?

Gömme rezervuarların özelliği duvara gizlenmiş olmalarıdır. Tuvaletin duvarları bu rezervuarlar düşünülerek oluşturulmamışsa daha imalat aşamasında sıkıntılar başlar. Bu durumda genellikle rezervuarın içine gizlenmesi için ikinci bir duvar örülür. Ve genellikle ikinci olarak örülen bu duvarların yüksekliği ana duvarın yarısına kadardır. Estetiğin esas alındığı yerlerde yapılan hatalardan birisi olarak istenmeyen girinti ve çıkıntıların oluşmasında neden olur.

Gömme rezervuarların montajı, sistemlerini iyi bilen ehil ustalar tarafından yapılmadığı hallerde meydana gelecek arızaların onarılması için duvarların yıkımı söz konusu olabilir. Şirinevler gömme rezervuar tamiri konusunda bünyesinde oldukça fazla firma bulunmaktadır. Bu firmalar insanların sorunlarını büyük bir hassasiyetle çözmektedirler. Duvarın içerisine gizlenmiş olan gömme rezervuarlarda arızaların giderilmesi tam bir sıkıntıdır. Genellikle karşılaşılanlar ise su boşaltma ve şamandıra sistemlerinde oluşan arızalardır.

 Gömme Rezervuar Nasıl Tamir Edilmelidir?

Rezervuarımız devamlı olarak klozetin içerisine su akıtıyorsa şamandırasında veya klozetin içerisine hiç su göndermiyorsa su boşaltma mekanizmasında arıza olduğunu düşünürüz. Bahsettiğimiz her iki arızanın da giderilmesi için gömme rezervuarı su basma kapağının çıkarılması gerekir. Bu kapak duvar içerisine gizlenmiş olan rezervuarın dışarıya açılan penceresi gibidir. Rezervuara bağlı plastik bir montaj parçası üzerine tırnaklı kilit sistemi ile geçirilmiştir.

Şirinevler Gömme Rezervuar Tamiri Hizmeti

Su basma kapağı alt kenar kısmından yukarı doğru basınç yapılarak plastik parçaya bağlı tırnaklardan kurtarılır ve yerinden çıkarılır. Bundan sonrası kapağın bağlandığı plastik parçaların sökülmesi ve arızanın tespit edilmesidir. Öncelikle rezervuar içerisine açılan pencereden su vanasına uzanılarak suyun kesilmesi sağlanır. Tespit edilmiş olan arıza su kaçağı ise şamandıra contası veya arızanın durumuna göre şamandıranın kendisi değiştirilir.

Arıza su boşaltma aparatında ise bu parçanın çalışmamasına sebep olan durum tespit edilerek giderilir veya parçanın yenisi takılır. Bu işlemlerin hakkıyla yapılabilmesi için sistemin iyice biliniyor olması önemlidir. Aksi takdirde arızanın seviyesinin büyümesine sebep olunabilir.Gömme rezervuarda oluşan sıkıntıların daha büyük boyutlara ulaşmaması için kendinizin müdahale etmesi doğru bir hareket değildir. Şirinevler gömme rezervuar tamiri olarak birçok sıkıntılı işleri başarmış bir semtimizdir. Onlara güvenebilirsiniz.

 

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir