Su borusu neden ses yapıyor çözüm lütfen

Su Borusundan Gelen Seslere Güvenilir ve Kaliteli Çözüm

Şüphesiz ki hayatın kaynağı sudur. Evlerde, binalarda, iş yerlerinde su boruları yardımı ile çeşmelerden akmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı bu borulardan sesler gelebilmektedir. Bu durumda oldukça can sıkıcıdır. Genellik ile gündüz duyulmayan bu ses geceleri çok net bir şekilde duyulabilmektedir. Su borusu neden ses yapıyor çözüm lütfen diyorsanız bizi arayın. Alanında uzman ve deneyimli ekibimiz sorunu mümkün olan en kısa sürede belirleyerek çözmektedir. Böylelikle su borulardan gelen seste kaybolmaktadır.

Su tesisatı ve su borularında yaşanan problemlerde tecrübe önemli bir konumdadır. Yıllardır verdiğimiz hizmetlerden elde edindiğimiz deneyimler ile hizmet anlayışımın birleşmesi ile profesyonel bir hizmet meydana gelmiştir.

Su borusu neden ses yapıyor çözüm lütfen demenize gerek yoktur. Söz konusu bu tür sorunlarda verdiğimiz hizmetimiz olduğunda güvenilir hizmetin adresi konumunda yer almaktadır.  Çünkü bu alanda hizmet veren firmamız oldukça iddialıdır. Hem teknik donanım hem de hizmet anlayışımız en iyi şekilde çözüm üretebilmek için çalışmaktayız.

su borusu tesisat

Su Borusunda Neden Ses Oluşur?

Su borularında ses oluşmasının nedenlerinin başında dairelerin hemen girişinde yer alan vanalardan olabilmektedir. Bu vanaya şiber vana adı verilmektedir. Zaman içerisinde bu vanalar bozulabilmektedir. Bu da suyu kesen bölümden aşağıya akan suyun geçişini daraltmaktadır. Suda ana şebekeden büyük bir basınç ile geldiği için o dar bölümde bir sürtünme oluşacak ve su geçerken de bir ses oluşacaktır. Böyle bir durumda yapılması gereken vananın değiştirilmesidir.

İkinci neden ise su borularının dar olan bölümlerinde kir ya da atıkların birikmesidir. Hem daire içerisinde hem de su saatinden sonra bağlanan bağlı olan borularda da meydana gelebilir. Suyun özelliklerine de bağlı olarak borularda kireçlenmektedir. Bu da borunun tıkanmasına ve su geçerken ses oluşmasına neden olmaktadır. Herhangi bir yeri kırmadan kameralı sistemler ile borular temizlenmektedir.

Plastik ısıyı gördüğünce hızlı bir şekilde daralmaktadır. Eğer borular birbirine kaynak yapılırken daralma çok fazla olmuş ve bu borudan su geçmesi halinde sürtünme olacak. Dolayısıyla ses oluşacaktır.

En Çok Karşılaşılan Su Borusundan Ses Gelme Nedenleri

Su borusundan ses gelmesinden en çok rastlanan problem musluklardan kaynaklı olmaktadır. Musluğun yapısı incelendiğinde içerisinde bir göbek bulunmaktadır. Bu mekanizma ile suyun akış hızı ayarlanmaktadır. Zaman içerisinde bozulan bu mekanizma içerisinde kalan az bir aralıktan su geçerken ses oluşur.

 Klozetlerdeki şamandıralarda bozulduğunda otomatik olarak suyu keser. Şamandıranın içinde yer alan conta bozulmuş anlamına gelir. Su akışı çok yavaş bir şekilde olur. Aniden gelen basınçlı su geldiğinde adeta ıslığa benzeyen bir ses çıkar.

Su borusu neden ses yapıyor çözüm lütfen diye düşünüyorsanız çözüm sadece sizden bir telefon uzakta yer almaktadır. Neden ne olursa olsun güvenilir ve sorunsuz bir şekilde sesin oluşmasını önlemekteyiz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir