Ataköy tuvalet tıkanıklığı açma

Ataköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ataköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Hanımların ev temizliğinde en fazla özen gösterdikleri yerlerin başında tuvalet gelir. İnsanların boşaltım ihtiyacını giderdiği yerin temiz olması hijyen açısından çok önemlidir. Tuvaletlerin giderinde yaşanan tıkanıklıklar kabus gibidir. Ataköy tuvalet tıkanıklığı açma için profesyonel tesisatçıların bulunduğu bir bölgedir. Yaşanan gider tıkanıklığı profesyonel firmamızın kullandığı robotik ve kameralı cihazlarla kolayca çözülür. Tuvaletler çeşitli nedenlerle tıkanmaktadır. Tıkanma nedenleri arasında şunlar bulunur;

  • İnşaat sırasında pimaş boruları içinde kalan harç vb kalıntılar
  • Suda erimeyen tuvalet kağıtlarının kullanılması
  • Tuvalet kağıtlarının rulo halinde atılması, kadın pedlerinin, çocuk bezlerinin gidere atılması
  • Kalıp sabunun veya çocukların oyuncak gibi erimeyen maddeleri atması
  • Pimaş boruları döşenirken gerekli meylin verilmemesi

Kullanım veya inşaat hatalarından kaynaklanan sorunlar Ataköy tuvalet tıkanıklığı açma tesisatçıları tarafından giderilmektedir. Profesyonel tesisatçılar gelişmiş teknolojiyi kullanmaktadır. Eskiden tuvaletinin tıkandığını anlayan hanımlar yaşayacaklarını düşünerek strese girerdi. Çünkü tıkanıklığın nedeninin anlaşılması, sorunun giderilmesi için ev inşaat alanına dönüşürdü. Fayanslar kırılırdı. Bazen nedeni anlamak için duvarlarda bile kırmalar dökmeler yapılır. Bu durum hem hijyen hem de maddi bakımından oldukça zorlu bir süreçtir.

Ataköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Gelişmiş teknolojinin kullanıldığı Ataköy tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleriyle kırma ve dökme olmadan sorun giderilir. Firmamızın personeli önce kamerayı gidere salar. Kameranın görüntüleri personelimizin elindeki ekrana yansıtılır. Böylece tıkanıklığın nedeni anlaşılır. Tıkanıklığın nedenine göre robotik cihaza aparat takılarak gidere gönderilir ve tıkanıklık açılır. Ardından kontrol için tekrar kamera salınır ve tıkanıklık kesin çözüldüyse işlem bitirilir. Çözülmediyse personelimiz işlemleri tekrarlar.

 Ataköy tuvalet tıkanıklığı açma

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığının Nedenleri?

Yemek yapılan mekan olmasından dolayı mutfağın hijyenine gereğinden daha fazla özen gösterilir. Her şey güzelce yıkandıktan sonra yenilir veya yemeğe konulur. Bazı durumlarda mutfak tıkanıklığı açma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Aslında lavabo hemen tıkanmaz. Önce belirtileri baş gösterir. Su akıtıldığında yavaşça çekiyorsa lavaboda tıkanmalar başlamış demektir. Şayet çaresine bakılmaz ve tıkanıklık önemsenmezse biraz daha zaman geçince su hiç akmamaya başlar. Hatta bulaşık makinesi ile lavabo gideri aynı yere bağlıysa makine çalışırken attığı su geri bile gelebilir.

Yemek kalıntıları, çay posaları, kızartma yağlarını lavaboya döküyorsanız artık dökmeyin. Bütün bunlar lavabo tıkanıklığı açma ihtiyacınızın oluşmasının ana nedenleridir. Yağ kaygan akar gider düşünülerek lavaboya dökülür. Esasında yağlar boruya yapışır ve orada kalır. Borudaki yağa zamanla diğer atıklar gelip yapışır ve alanda birikmeler başlar. Çay posaları küçük ama birikince ciddi anlamda tıkanıklığa neden olmaktadır. Yeşilliklerde çamur olabilir. Bu çamur veya kum kalıntıları lavabodan aktığında pimaştaki diğer kalıntılarla birleşerek tıkanıklığın artmasına neden olur. Kullanılan deterjanların kalıntısı ise bir başka nedendir.

Tıkanıklıklar bazen inşaat veya usta hatalarından kaynaklanabilir. Özellikle inşaat sırasında boruda kalan kalıntılar ciddi tıkanıklığa neden olur. Ustanın tesisatı hatalı döşemesi mutfak tıkanıklığı açma için birikintilere neden olur. Hanımlar tıkanıklığı fark edince hemen kimyasal lavabo açıcıları kullanırlar. Oysaki kimyasal ilaçlar geçici bir açılma meydana getirirler. İlacın kalıntıları orada daha büyük tıkanıklıklara neden olur. Zaten kimyasal ilaçlar sıcak su ile etkileşime girdiğinde sağlığa zararlı gaz ortaya çıkarırlar. Özellikle astım gibi solunum yoluyla ilgili problemi olanları ciddi anlamda etkiler. Olmayanlarda olma ihtimalini artırırlar. Bundan dolayı tıkanıklık fark edildiğinde hiç farklı yola başvurmadan hemen tesisatçı çağrılmalıdır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Mutfak veya banyo lavabolarında tıkanıklık yaşamayan yoktur. Banyo lavabolarındaki tıkanıklığın ana nedeni vücuttan dökülen kılların, saç tellerini, sabun kalıntılarının ve diğer deterjan kalıntılarının pimaşlarda birikmesidir. İnsan vücudundan çıkan yağların borulara yapışması ise ayrıca bir neden olarak düşünülebilir. Çeşitli lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Doğal malzemeler kullanılarak lavaboları açma. Mutfak, banyo lavabolarındaki tıkanıklık çok ciddi değilse karbonat ve sirke kullanılır. Bir bardak karbonat kuru lavabonun içine dökülür. Üzerine bir bardak sirke dökülür. Sirkenin üzüm veya elma olması fark etmez. İkisinin karışımından asit ortaya çıkar ve tıkanıklığı açar. Asit çıktığı için ortamın havalandırılması gerekir. Benzer şekilde tuz ve sirke de kullanılır. Basit mutfak tıkanıklığı açma için değerlendirilebilir.
  • Evdeki tel, pompa veya demir askılık ile tıkanıklığı giderme. Telle açmada pimaşı delme sıkıntısı yaşanabilir dikkatli olmak gerekir.
  • Kimyasal lavabo açıcılar ki bunlar ileri de daha büyük tıkanıklıklara neden olabilmektedir.
  • En doğru ve en kesin son lavabo tıkanıklığı açma için gelişmiş cihazlar kullanan tesisatçıların çağrılmasıdır. Firmamız kırmadan dökmeden her seviyede tıkanan lavaboyu seri bir şekilde açmaktadır. Yağ birikmesinden kaynaklanan tıkanıklıklarda kanal yıkama, diğer tıkanıklıklarda kameralı robot cihazlar kullanmaktayız.

 Ataköy tuvalet tıkanıklığı açma

Firmamız en son teknolojileri kullanarak en hızlı ve en pratik hizmeti vermektedir. Evinizde acil bir durum olduğunda ve en yakın tesisatçı nerede diye araştırdığınızda hemen iletişim numaralarımızı arayınız. Tesisatla ilgili her türlü sorunu en uygun fiyatlarda en kaliteli şekilde yapmaktayız. Gecenin bir vaktinde hiç beklenmedik bir anda mutfak veya banyo lavabosu tıkanabilir. Tıkanıklık sadece olduğu gibi kalmayabilir. Özellikle bulaşık veya çamaşır makinesinin ortak kullanıldığı lavabolarda tıkanıklık ciddi taşmalara neden olabilir. Acil tesisatçı bulunarak hemen sorun giderilmezse kirli su eve taşabilir.  Su taşmasının engellenmesi için acil su tesisatçısı imkanından yararlanmak gerekir. Ertesi güne bırakıldığında geç kalınmış olabilir.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir