Bahçelievler Banyo Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Bahçelievler Banyo Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Bahçelievler Banyo Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Banyo giderleri; duş, küvet ve zemin giderlerinin tümünü kapsamaktadır. Banyonun yerinde bulunan süzgeç de aynı noktada toplanıp kirli su atıklarının bulunduğu bölüme gitmektedir. Yani bütün kirli sular borular vasıtasıyla ana gider borusunda toplanır ve kanalizasyon dediğimiz yeraltı sularına karışır. Buralarda gerek zaman içerisinde gerekse hatalı kullanımlar sonucunda bazı tıkanıklıkların olması da doğaldır. Bahçelievler banyo tıkanıklığı açma konusunda oldukça uzmandır ve işlerini büyük bir titizlikle yapan firmalar bulunmaktadır.

Banyo giderlerinin tıkanmasındaki yapım hataları şöyledir; evin inşaatının yapım aşamasında tesisatın eğiminin ayarlanamaması ve boruların olması gereken eğimle döşenmemesi gelmektedir. İnşaat aşamasında atıkların borularda tutunması da bir etkendir. Bu durum ileride tamiri oldukça zor olan işlemler gerektirir. Yanlış eğim verilmişse sular geriye doğru gelir ve tortu oluşumuna sebep verir bu da banyoda tamiri zor olan sıkıntılara yol açmaktadır.

Duşun içerisindeki giderde zaman içerisinde görülen tıkanıklıklarda kullanıcı hatalarına oldukça sık rastlanmaktadır. Duştan sonra yüzeyde biriken kalıntılar giderin ilerideki bölümüne ilerlerse onları temizlemek oldukça zordur. O yüzden duşta süzgeç kullanılması ve bu süzgecinde banyo yaptıktan sonra temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca gider yoluna ilerleyen sabun atıkları da büyük tehlike arz ederler.

Bahçelievler Banyo Tıkanıklığı Açma

Bu sabunlar eriyip gideceğine katılaşırlar. Bu katılaşmada sabunda kullanılan gliserinin büyük etkisi bulunmaktadır. Mutfak lavabolarında katı ve yağlı atıklar nasıl gideri etkiliyorsa; banyoda da etkilemektedir. Sabunun eriyip gideceğini düşünmenizin aksine; bulunduğu bölgede donarak yapışır kalırlar ve zamanla bir katman oluştururlar. Bu katmanla birlikte gider borusu daralır ve suyun rahat bir şekilde akmasını önler. Bu da tıkanıklık anlamına gelmektedir.

Banyo Tıkanıklıkları Nasıl Giderilir?

Banyolarda bulunan duş tekneleri üzerindeki süzgeci duştan sonra temizliyor olmamıza rağmen suyun yavaş aktığını hissediyorsak belli bir tıkanıklık var demektir. Bu durumda kişilerin yapması gereken bazı çözüm önerileri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi sıcak suyu gidere dökeriz ve böylelikle katman halini almış sabun atıklarını eriterek kanaldan gitmesini sağlayabiliriz. Bu işlemi yaptık ama hala sıkıntı devam ediyorsa ne yapmalıyız?

Tıkanıklığa sebep olan saç ve kıl atıklarının olduğunu ve gider borusunun kavisli bölümünde tıkandığını, gitmek için yol bulamadığını düşünebiliriz. Bu durumda kişiler kendilerince bazı tamir yöntemleri denemeye çalışsalar bile; yapacakları işlemler borulara zarar verebilir ve daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Bu durumla karşılaşmamanız için gider açmada uzman bir ekip çağırmalı ve işi bilenine bırakmalısınız.

Gidere müdahale edeceğiniz sivri uçlu nesneler sonucunda boruyu delmeniz söz konusudur. Tıkanıklığı açmanız için kullanacağınız kimyasallar boruyu eritebilir. Bahçelievler banyo tıkanıklığı açma konusunda iddialı bir semtimizdir. Bölgede bulunan tesisat konusunda uzman firmamız sizin sorununuzu profesyonelce giderecek ve tesisatlarınıza zarar vermeyecektir. Banyo giderinizin tıkanıklığı daha kötü boyutlara ulaşmadan uzman ekipten yardım almanız en doğru hareket olacaktır.

Bahçelievler Banyo Tıkanıklığı Açma

Bahçelievler Banyo Tıkanıklığı Açma

Profesyonel Ekipler Banyo Tıkanıklıklarını Nasıl Giderirler?

İşinde uzman bir firma bu tıkanıklığı oldukça kolay ve kısa zamanda gidermektedir. Kullanılan modern cihazlar bunun için yeterli olacaktır. Banyo giderlerinin çapı küçük olduğundan dolayı; tıkanması da çok çabuk gerçekleşmektedir. Tuvalet giderinde aynı durum söz konusu değildir. Çünkü oradaki borunun çapı geniştir ve kirli atıklar daha kolay bir şekilde kanalizasyona doğru ilerler.

Bütün binanın giderleri ana boruda toplanmaktadır. Çapları geniş olan bu pimaş borularda tıkanıklık meydana geldiyse bu durum büyük bir sorun oluşturmaktadır. Sizin banyo gideriniz en alt katta oturan komşunuzun giderini bile tıkayabilir. Onun banyo ya da tuvalet giderlerinden geri taşma yapabilir. Bu da oldukça kötü bir durumdur.

Durum bu kadar kötü boyutlara ulaşmadan en kısa zamanda profesyonel bir ekipten yardım almalısınız. Bahçelievler banyo tıkanıklığı açma konusunda tecrübeli firmalara sahip bir semtimizdir. Burada konusunda uzman ekipler ve tesisatçılar bulunmaktadır. Kameralı görüntü sistemi ile banyo giderleri modern aletlerle açılmaktadır.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir