Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı

Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı

Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı

İstanbul’un yeni ve eski yapılarının bir arada bulunduğu Bahçelievler tuvalet tıkanıklığı açma tesisatçılarına en fazla ihtiyaç duyulan ilçelerden biridir. Evinde gider kokusu hissedenler hemen tesisatçılardan yardım almalıdır. Gider kokusunun olması tuvalette tıkanıklık olduğunun göstergesidir. Baştan tedbir alınmadığında tıkanıklık artar ve suyun akmaması veya geri tepme gibi büyük sorunlar baş göstermeye başlar. Tuvaletin tıkanması sadece kokudan değil hijyen ve sağlık açısından ciddi anlamda sıkıntıdır. Borularda tıkanan pisliklerden kaynaklanan mikroplar geri tepen giderle dışarı çıkar. Bu durum bütün ailenin sağlığını tehdit eder.

Tuvaletlerin tıkanma nedenleri arasında kullanım hataları ve inşaat hataları vardır. Kullanım hataları arasında suda erimeyen tuvalet kağıtlarının, pedlerin, çocuk bezlerinin, erimeyen oyuncak tarzında şeylerin gidere atılması bulunur. İnşaat hatalarında ise bazen pimaş borularına gerekli meyil verilmeden döşenir. Bazen de boruların içinde harç kalıntıları kalabilmektedir. Nedeni ne olursa olsun profesyonel Bahçelievler tuvalet tıkanıklığı açma tesisatçıları sorunu pratik bir şekilde çözmektedir.

Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı

Sorunun çözülmesi için öncelikle nedenin ne olduğu anlaşılmalıdır. Eskiden tuvalet tıkanıklığının çözülmesi için fayanslar kırılırdır. Sorun bulunamadığında ve gerekli görülmesi durumunda duvarlarda bile kırmalar olurdu. Şimdilerdeki profesyonel Bahçelievler tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinde kırma ve dökme yoktur. Firmamızkameralı ve robotik cihazları kullanarak sorunu anında çözer.

  • Tesisatçımız ucunda kamere olan cihazını tuvalet giderine salar. Kameranın görüntüleri tesisatçının elindeki ekrana yansır. Ekranı takip eden eleman tıkanıklığın nedenini bulur.
  • Nedene uygun aparat robotik cihazın ucuna takılarak gidere bırakılır. Aparat tıkanıklığı parçalar veya iteleyerek sorunu giderir.
  • Robotik cihazdan sonra tekrar kamera salınarak tıkanıklığın son durumu kontrol edilir. Tıkanıklık çözülmüşse işlem bitirilir. Çözülmemişse tıkanıklık giderilinceye kadar personelimiz işlemleri tekrarlar.

Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı  ve Mutfak Tıkanıklığı Açma

Evlerde, işyerlerinde daha doğrusu insan yaşamının olduğu birçok yerde mutfak, banyoda lavabo bulunur. Lavabolar çok kullanılan yerlerdir. Bazı nedenlerle tıkanmalar olur ve açılması gerekir. Tıkanmalar kendisini yavaş yavaş belli eder. Banyo veya mutfak tıkanıklığı açma ihtiyacının olduğunu durumlarda anlayabilirsiniz:

  • Akan su yavaş yavaş akıyorsa. Bu tıkanıklığın ilk safhasıdır. Evdeki bazı teknikler kullanılarak tıkanıklık çözülür.
  • Su artık akmıyor ve lavaboda birikiyorsa. Tıkanıklığın arttığını ve artık pimaşın içinin kirlerle kaplandığını gösterir.
  • En son safha suyun geri gelmesi. Bu durum artık lavabo tıkanıklığı açma için kesinlikle uzman birilerinin çağrılması gerektiği safhadır.

Lavabolarda tıkanıklık fark edildiğinde hemen uzman tesisatçı çağrılsa en safhadaki sıkıntılar yaşanmaz. Suyun geri gelmesi bazen evin kirli su tarafından basılması gibi istenmeyen olaylara neden olmaktadır. Lavabolardaki bu tıkanıklığın çeşitli nedenleri vardır. Nedenlerin başında kullanıcı hataları gelir. Yağların, meyve sebze kalıntılarının, yemek artıklarının, çay posalarının lavaboya dökülmesi mutfakta tıkanıklığa neden olur.

Banyo lavabolarında en büyük neden sabun ve deterjan kalıntılarıdır. İnsan vücudundan dökülen kıllar, saçlar pimaşlarda birikir ve tıkar. Sabun veya deterjan kalıntıları borulara yapışır, üzerine vücut yağları ve kıllar gelince boruların içleri tıkanır, çapı küçülür ve suyun geçmesi için alan kalmaz. Banyo veya mutfak tıkanıklığı açma için profesyonel tesisatçılardan yardım alındığında sonuç kesin ve kalıcı olacaktır.

Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı

Lavabolarım Tıkandı Ne Yapabilirim?

Lavabolar, atık suların şehir kanalizasyonuna ulaştırılmasını sağlayan ilk basamaktır. Lavabo tıkanıklığı açma sadece suyun gitmemesinin kötü bir görüntü oluşturmasından değil aynı zamanda sağlık açısından da zararlı olduğundan dolayı yapılmalıdır. Lavabolarda biriken pisliklerde biriken mikrop ve bakterileri düşünün. Bu mikrop ve bakteriler tıkanan borularla dışarı taşma fırsatı bulurlar. Mekanda yaşayanların sağlıkları düşünülerek tıkanan lavabolar hemen açılmalıdır. Lavabonun tıkandıysa şu yöntemleri kullanabilirsiniz;

  • Sirke ve karbonat ikilisi çok yoğun olmayan mutfak tıkanıklığı açma için bir seçenek olabilir.
  • Tel, pompa gibi araçlar kullanılarak tıkanıklık açılabilir. Pompa lavabonun delik kısmına denk getirilerek basınç uygulanır. Basınçla pislikler akar ve tıkanıklık açılır. Teli kullanırken pimaşa zarar vermemek için dikkat edilmelidir.
  • Kimyasal lavabo açlar kullanılır. Kimyasal ilaçlar sıcak suyla tepkimeye girince etrafa zararlı gaz salarlar. Solunum yolları için zararlıdır. Ayrıca kimyasal kalıntılar, zamanla tıkanıklığın daha fazla olmasına neden olur.
  • Olması gereken ve tercih edilmesi gereken lavabo tıkanıklığı açma yöntemi uzman tesisatçı çağırmaktır. Firmamız, teknik cihazlar kullanarak kırmadan dökmeden çok kısa bir sürede lavabolarınızı açmaktadır. Kameralı ve robotik cihazlarla lavabolarınızı kalıcı bir şekilde açarız. Yağ birikmesinden kaynaklı bir tıkanma ise kanal yıkama cihazlarımızı kullanarak pimaşlarınızı tertemiz yaparız

Bahçelievler Tuvalet Tıkanıklığı Acil Açma Hizmetleri

Tatilden döndünüz ve evinize girdiğinizde çok kötü bir kokuyla karşılaştınız. Hiç kimsenin asla karşılaşmak istemeyeceği bir manzaradır taşan tuvalet görmek. Ama daha önceki belirtilerini dikkate almayıp ihmal edilen her türlü tesisat sorunu çok ciddi problemlere neden olabilir. Evinizde karşılaştığınız böyle bir manzara için hemen en yakın tesisatçı ile iletişime geçmelisiniz. Gündüz olduğunda tesisatçı bulmak daha kolaydır. Hafta sonu veya gecenin bir vaktinde yaşanan sorunlarınız için acil tesisatçı hizmetlerinden yararlanmalısınız. Firmamız her türlü tesisat sorunları için müşterilerine 7/24 hizmet vermektedir. En zor zamanlarınızda yanınızda olan firmamızın iletişim numaralarını kullanarak acil su tesisatçısı ve diğer işlemleriniz için bizleri arayabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kesin ve kalıcı çözümler sunmaktayız.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir