Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Binalar insanların yaşamlarını kolaylaştıracak çeşitli tesisatla donatılmıştır. Tuvalet, banyo, mutfak giderleri binalardaki temel tesisat sistemlerindendir. Tesisatlar zaman içinde veya çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak tıkanabilmektedir. Banyo insanların temizlenme alanı olduğundan tıkanıklık daha büyük bir soruna neden olur. Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri kullanılarak sorun en kısa zaman içinde çözülmelidir.

Gider ve su tesisatında birçok kişi sorun yaşamaktadır. Mikrop ve koku gibi ciddi sorunlara neden olmasından dolayı gider tıkanıklığının hemen çözüme kavuşturulması gerekir. Banyo gideri açma yöntemleri doğal yöntemler, teknik cihazlar kullanılan yöntemler olmak üzere çeşitlilik arz eder. Banyo giderleri özellikle kalabalık ailelerin dairelerinde daha fazla görülmektedir. Aşırı kullanımdan dolayı tıkanıklıklar meydana gelir.

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Banyo giderlerinde su akışı yavaşladığında tıkanmaların başladığı anlaşılır. Suyun alana dolmaya başlaması ve akışının kesilmesi ise tıkanıklığın arttığını gösterir. Tıkalı banyo lavabosu açmak için öncelikle sıcak su dökülmelidir. Lavaboya kaçan sabun kalıntıları bazen tıkanıklık yapmaktadır. Sıcak su sabunları hızlıca eriterek sorunu çözmeye yardımcı olmaktadır. Kırmadan lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılan diğer yöntemler şunlardır;

  • Tıkanıklığa neden olan kıl, saç gibi maddeleri çıkarmak için karga burnu ve benzeri aletler kullanılmasıdır. Bu aşamada en çok tek askı kullanılmaktadır. Demir tel askının ucu kanca şekline getirilerek gidere sokulur. Tıkanıklığa neden olan maddeler çekilerek çıkarılır. Birkaç kez tekrarlanan işlem tıkanıklığı gidermekte yardımcıdır. Sıcak su ve karbonat dökülerek tek askı işleminin ardından hijyenik temizlik yapılabilir.
  • Sirke ve karbonat gibi doğal maddelerle de tıkanıklık açılabilir.
  • Kimyasal lavabo açıcılar tıkanıklık açmak için kullanılır. Kimyasal madde içerdiğinden dolayı kullanımı sırasında dikkatli olmak gerekmektedir.
  • En kesin sonuç veren yöntem ise tesisatçı çağırmaktır.

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo Tıkanıklığı Neden Kaynaklanır?

Tesisat sistemleri insanların yaşamlarını kolaylaştırmak ve konfor sunmak için döşenir. Konfor ve kolaylık için döşenen bu sistemlerde bazen çeşitli sorunlar yaşanabilir. Banyo, tıkanıklığın en fazla yaşandığı giderlerdir. Tıraş sırasında dökülen kıllar, saç telleri, vücuttan dökülen kıllar, zamanla meydana gelen kireçlenmeler, inşaat sırasındaki usta hataları, sabun ve temizlik madde kalıntıları tıkanıklığın en önemli nedenleridir. Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri ile bu sorunlar çözüme kavuşturulur.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir