Boru Tıkanıklığı Açma

Boru Tıkanıklığı Açma

Boru Tıkanıklığı Açma

Bir çoğumuz tıkanıklıkla ilgili sorunlarla günlük hayatımız da karşılaşmışızdır. İnanılmaz rahatsız edici bir durum olduğunu hepimiz biliriz. Su yüzeyinde yüzen pislikler, atıl durumda bir lavabo ya da ıslak zemin. Çok can sıkıcı bir durumdur. Örneğin mutfak lavabosu tıkandı su gitmiyor. Hemen aklımıza ilk gelen boru tıkanıklığı açma yöntemlerini deneriz. Lavabo pompasıyla pompalama yaparız, kaynar su dökeriz daha birçok klasik yöntem… Bu yöntemler bazı basit tıkanıklıklar için yeterli olsa da çoğu zaman bize istediğimiz sonucu vermemektedir. İşte bu durum da acil ve profesyonel bir müdahale gerekebilir.  Çünkü biriken sular ve tıkalı tesisatlar bekledikçe koku yaparlar. Mikrop ve bakteri oluşumuna ortam hazırlarlar.

Boru Tıkanıklığı Açma

 

Boru Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tesisatla ilgili sorunlar genelde çok can sıkıcıdır. Hele ki yeni tesisat sistemlerinin duvara gömülü olması sıradan bir kişinin müdahalesini oldukça zorlaştırır. Bizle tıkanıklık gibi sorunlarla karşılaştığımızda sadece dışardan müdahale edebiliriz çoğu zaman. Fakat bu müdahalelerin etkisi oldukça düşüktür. Bazı açıcı kimyasalların kullanımı da oldukça sık rastlanır bir yöntemdir. Bu konuda ise doğru ürünü doğru şekilde kullanmadığımızda borulara arar verme hatta kullanıcının zehirlenmesi gibi ciddi problemlerle karşılaşabiliriz. Tabi bütün bu yöntemler ev içi tesisat için mümkün. Bir de düşünün ki apartman gider borusu tıkandı. İşte o zaman profesyonel bir ekip ya da ekipman gerekecektir. Burada ise devreye doğru tercihi yapabilmek giriyor.

Boru Tıkanıklığı Açma

Boru Tıkanıklığı Açarken Dikkat Edilecekler

Tesisat işlerinde bazen kaş yaparken göz çıkartmak mümkün. Masraftan kaçayım derken daha büyük masraflar açmak, pislikten kurtulayım derken komple evi batırmak hatta ve hatta kendi kendimize zarar vermemiz çok olası. Burada başlıca sebep ise bilinçsizce ya da dikkatsizce yapılan müdahaleler. Örneğin bir tıkanıklıkla karşı karşıyayız ve tıkalı boru açma işini kendi kendimize yapmaya karar verdik.

En bilinen boru tıkanıklığı açma yöntemlerinden olan kimyasallar tozlardan birisini aldık ve eve geldik. Onu daha etkin kılmak için de üzerine tu ruhu ya da çamaşır suyu gibi maddeler döktük. İşte bu durumda en iyi ihtimalle borularımızı deforme eder ve deleriz fakat daha kötüsü oluşan karışımdan çıkan gaz bizi zehirleyebilir ya da patlama yaparak temas eden yerlerimizi yakabilir. Aynı şekilde bilinçsiz sokulan demir çubuklar vs. de bizim hatlarımız da büyük deformasyonlara sebep olabilir. Burada profesyonel bir yardım almanın gerekliliği ortaya çıkıyor.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir