Fatih tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri veren firmalar bu büyük sorunu kökten çözmek için uğraşırlar. Firmamız sorunu

Fatih Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Fatih Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Yaşam alanlarındaki tuvaletler insanların temel ihtiyaçlarından boşaltımını yaptıkları mekanlardır. Kullanım nedenlerinden dolayı pis olarak nitelendirilen tuvaletler büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Temiz tutulduğunda hijyen ve sağlık konusunda sıkıntı olmayan tuvaletlerde tıkanıklık olduğunda sorun büyüktür. Fatih tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri veren firmalar bu büyük sorunu kökten çözmek için uğraşırlar. Firmamız sorunu teknolojik cihazlar kullanarak çözdüğünden çok daha seri ve pratiktir. Sifon çekildiğinde kalıntılar gitmiyorsa, sular geri geliyor ve tuvaletten kötü kokular geliyorsa tıkanıklık başlamış ve belli bir safhaya gelmiş demektir.

İşte bu safhada iken tedbir alınmalıdır. Fatih tuvalet tıkanıklığı açma firmalarından hizmet alınmadığında sorun daha fazla büyüyecektir. Pisliklerin bulunduğu tuvaletin tıkanması ve geri tepmesi mikrop ve bakterilerin dışarı sızması anlamına gelir. Bu durum alanda yaşayan kişilerin sağlıklarını tehdit eder. İnsanlar tıkanıklığın belirtilerini görünce kendilerince açmaya çalışırlar. Pompa ve kimyasal ilaçlar en fazla kullanılan yöntemlerdir. Kimyasal ilaçların sağlık açısından zararlı tarafları vardır. Pompa ise geçici çözüm için kullanılabilir.

Fatih Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Fatih Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Kalıcı ve kesin çözüm için profesyonel olup gelişmiş cihazları kullanan Fatih tuvalet tıkanıklığı açma firması tercih edilmelidir. Firmamızın kullandığı cihazlarla tuvalet tıkanıklığı şöyle açılır;

  • Teknik eleman kameralı cihazı giderin içine bırakır. Kameranın görüntülerinin yansıdığı ekrandan giderin içi takip edilerek tıkanıklığın nedeni bulunur.
  • Tıkanıklığın nedenine göre aparat seçilerek robot cihaza takılır. Robot gider içine salınır. Aparat tıkanıklığı parçalayarak veya iteleyerek sorunu çözer.
  • Robot cihaz çıkarıldıktan sonra kamera tekrar gönderilir ve tıkanıklığın giderildiğinden emin olunur.
  • Şayet tıkanıklık giderilmemiş ise işlemler tıkanıklık tamamen çözülünceye tekrar edilir.

Lavabolar Tıkanırsa Neler Olur?

Evlerimiz ve yaşam alanlarımız hayatımızın konforlu olması için donatılmıştır. Kullandığımız atık suyun şehir kanalizasyonuna ulaşmasını sağlayan tesisat vardır. Tesisatın başlangıç noktası lavabolardır. Lavabo tıkanıklığı açma işlemini gerekli kılmaktadır. Çünkü açılmadığında önce su yavaş akmaya başlar. Suyun yavaş akmasının nedeni pisliklerin borunun içini doldurarak akışı engellemesidir. Tıkanıklık azken gerekli işlemler yaptırılırsa büyük sorunlar yaşanmaz.

Su yavaş aktığında tedbir alınmazsa zamanla kötü kokular gelmeye başlar ve su hiç akmaz olur. Lavabonun için su sular ve uzun zaman sonrasında ancak boşalır. Mutfak tıkanıklığı açma geciktirildiğinde suyun geri taşma ihtimali vardır. Özellikle bulaşık makinası ile ortak giderin kullanıldığı lavabolarda bu durum sıklıkla rastlanır. Makine suyu boşaltmaya çalışır fakat gider tıkalı olduğundan geri teper ve mutfağı su basar.

Banyo ve mutfaklardaki lavabo tıkanıklığı açma işlemleri uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Şayet profesyonel ve gelişmiş cihazları kullanan ekipler tarafından yapılmazsa mekan inşaat alanına döner. Tıkanıklığın nedenin anlaşılması ve sorunun giderilmesi için bazı yerler kırılır. Profesyonel ekibimiz ise teknik cihazlar kullanarak kırmadan ve dökmeden çok kısa sürede kalıcı çözüm sunarlar.

Lavabolar En Kısa Sürede Nasıl Açılır?

Çeşitli nedenlerle tıkanan lavaboların açılması için birçok yöntem vardır. Lavabo tıkanıklığı açma için kullanılan teknikler şunlardı;

  • Doğal malzemeler kullanarak açma. Karbonat ve sirke, sirke ve tuz ikilisi kullanılarak lavabolar açılabilir. Karbonat veya tuzun üzerine dökülen sirke asit ortaya çıkarır. Asit alanda bulunan pirlikleri parçalar ve tıkanıklık açılır. Asit ortaya çıktığı için işlemden sonra ortamın havalandırılması gerekir. Özellikle çok fazla tıkanmamış mutfak tıkanıklığı açma için kullanılabilir.
  • Tel veya pompa gibi aletlerin kullanılması. Tel yerine demir askılık kullananlar da vardır. Fakat bu yöntemde pimaş borunun delinme ihtimali vardır. Ayrıca teli tıkanıklığa kesin çözüm sunmaz.
  • Kimyasal ilaçların kullanılması. Marketlerde satılan kimyasal ilaçlar kullanılarak tıkanıklık açılır. Lavabo tıkanıklığı açma için kullanılan kimyasal ilaçlardan geriye kalan kalıntılar ilerleyen zamanda daha fazla tıkanıklığa neden olur.
  • En son ve en kesin çözüm uzman tesisatçıdan yardım almaktır. Firmamız tıkanıklığın nedenini belirleyerek çeşitli cihazları kullanarak tıkanıklığı açmaktadır. Öncelikle kameralı cihazla neden belirlenir. Nedene bağlı olarak robot cihaz veya kanal yıkama cihazı kullanılır. Robot cihazla biriken pisliklerin çözümünde kullanılır. Pisliklerin mahiyetine göre cihazın ucuna takacağımız aparatın türü değişir. Kanal yıkama cihazını ise yağların yapışmasından dolayı oluşan tıkanıklıkta kullanmaktayız. İşlemlerimiz bittikten sonra lavabonun tamamen açıldığından emin olmak için kameralı cihazımızı tekrar kullanırız. Kamera ile yaptığımız kontrollerde tıkanıklık kalmadıysa işlemi bitiririz. Hala devam ediyorsa yeniden işlemleri tekrar ederiz.

Fatih Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Acil Fatih Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Evlerimizde konforlu bir hayat geçirmemiz için döşenmiş tesisatlar vardır. Bu tesisatlar bazen kullanıcı hatalarından bazen usta hatalarından dolayı problemler çıkarır. Tesisat problemleri mesai saatlerine endeksli değildir. Gecenin bir vaktinde veya hafta sonu sorun yaşayabilirsiniz. Mesai saatlerinin ve hafta içinin dışında acil su tesisatçısı hizmetlerinden yararlanmak gerekir. Firmamız acil tesisatçı hizmetini 7/24 sunmaktadır.

Haftanın ve günün her vaktinde tesisatınızla alakalı sorunlar için firmamızı arayabilirsiniz. Fatih ilçesinin neresinde oturursanız oturun en yakın tesisatçı aradığınızda mutlaka bizlere ulaşın. Yeterli sayıdaki uzman kadromuzla her adrese en kısa sürede ulaşarak sizi probleminizle baş başa kalmaktan kurtarırız. Daha ciddi problemler yaşamamak için gece veya hafta sonu olmasını dikkate almadan tesisat sorununuzu gidermelisiniz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir