Halkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Halkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Halkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvaletler her zaman temizliğine dikkat edilmesi gereken yerlerin başında gelir. Kullanım amacından dolayı temiz tutulmadığında evde yaşayan insanların sağlıklarını tehdit eder. Özellikle tıkanma durumları en büyük tehdidi oluşturur. Halkalı tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinin sıklıkla verildiği bir ilçedir. İlçeye hizmet veren firmamız teknolojik cihazları kullanarak tıkanıklığın hijyen sorunu oluşturmasını engeller. Tuvaletinizin tıkanmaya başladığını şunlardan anlayabilirsiniz;

  • Sifonu çektiğiniz halde pislikler gitmiyorsa
  • Evi girildiğinde ve aniden pis kokular geliyorsa
  • Su döküldüğünde geri tepiyorsa

Koku, sifon suyunun geri tepmesi gibi belirtiler ortaya çıkınca olay büyümeden Halkalı tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren firmalardan yardım alınmalıdır. Yardım almadan önce firma yetkilisine kullandıkları yöntem sorulmalıdır. Kameralı robot cihazlar kullanmayan firmalar tercih edilmemelidir. Bu durum firmaların klasik yöntemlerle yani fayansları, duvarın bir bölümünü kırıp tıkanıklığı giderecekleri anlamına gelir. Evin inşaat alanına dönmesinin yanında yapılan işlemler sırasında hijyen kurallarına uyulamadığından evde yaşayanların sağlıkları tehdit altında olur.

Halkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Halkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Tıkanıklık daha artmadan firmamız arandığında sorun daha kısa sürede çözülür. Son evresine gelen tıkanıklığı açmamız ise biraz zaman alır. Halkalı tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinde profesyoneller tercih edilmelidir. Profesyonel olan firmamız kameralı robot cihazları kullanarak tıkanıklığı kısa sürede kalıcı olarak çözer. Kırmadan dökmeden tıkanıklığı açmak için iki tane cihaz kullanırız.

Öncelikle kameralı cihazımızı gidere salarız. Kamera tıkanıklığın nedenini anlamamızı sağlar. Ardından ucuna tıkanıklığın türüne uygun aparat taktığımız robotu salarız. Robotun işi bittikten sonra kamera ile yeniden kontrol yaptıktan sonra şayet tıkanıklık giderilmişse işlemi sonlandırırız. Tıkanıklık devam ediyorsa tekrar robotu göndeririz. Tıkanıklık açılıncaya kadar işleme devam ederiz.

Lavabo Tıkanıklığı Konforunuzu Etkilemesin

Yaşadığımız modern evler konforumuzun için çeşitli tesisat sistemleriyle donatılmıştır. Atık suların yaşam alanlarından şehir ve genel kanalizasyon kanallarına ulaştırılması gerekir. Kirli suların atılmasını sağlayan tesisatın başlangıcı lavabolardır. Lavabolar çeşitli nedenlerle tıkanabilir. Tıkanma olduğunda kirli suların atılması sorun olmaya başlar. Banyo veya mutfak tıkanıklığı açma işleminin geciktirilmesi mekanda yaşayanların sağlığını tehdit eden unsurları taşır.

Lavabolardan kullanılan ve kirlenen sular atılır. Bu sularla birlikte kullanılan yemek kalıntıları, sebze meyvelerden akan kumlar topraklar, yağlar, sabun kalıntıları da gidere akar. Bu kullanılan ve artık kullanılması insanların sağlığına zararlı olan maddeler borularda takılıp kalır. Takılan parçalar eğer akmazsa zamanla diğer parçaları da tutmaya başlar ve böylece tıkanmalar başlar. Tıkanma sıkıntısını yaşamak için borunun içinin tamamen dolmasına gerek yoktur. Bir bölümünde yaşanan ve suyun geçişini kapatan pislikler tıkanma içi yeterli olur.Lavabo tıkanıklığı açma işlemi yapılmadığında tıkanıklık gittikçe artar.

İlk zamanlar suyun yavaş akması şeklinde kendini gösteren tıkanma zamanla hiç akmamasına dönüşür. Hatta en son evresinde su geri gelir ve mekanı kirli su basar. Mutfak tıkanıklığı açma hizmeti alınmadığında ve bulaşık makinesi lavabo ile aynı gidere bağlıysa su taşmasının ve geri tepme olayının yaşanması her an beklenmelidir.

Lavabo Tıkanıklığını Açmanın En Doğru Yöntemi

Günümüzde insanlar lavabo tıkanıklığı açma için çeşitli yöntemler kullanır. Bu yöntemleri kısaca şöyle sıralayabiliriz:

  • Sirke- Karbonat veya Sirke- tuz gibi doğal ikililerin kullanılması. Tuz veya karbonat lavabo giderine dökülür. Üzerine sirke boşaltıldığında asit etkisi meydana gelir. Asit ortamda bulunan tıkanıklığı parçalar. Hafif mutfak tıkanıklığı açma için kullanılabilecek bu yöntemden sonra ortam havalandırılmalıdır.
  • Ortamın havalandırılması gereken ikinci yöntem ise kimyasal ilaçlardır. Marketlerde satılan ilaçlar kuru gidere dökülür. Üzerine kaynar su boşaltılır. Kaynar su boşaltıldığında zararlı gazlar ortaya çıktığından dikkatli olmak gerekir. İşlemden sonra bir müddet soğuk su akıtılır. Kimyasal ilaçlar kullanıldıktan sonra tıkanıklık kısa bir süre açılır. Fakat sonra yeniden tıkanmalar yaşanır. Kimyasal kalıntılar tıkanmaları tetikler.
  • Tel veya pompa diğer bir seçenektir. Pompa gideri kapatacak şekilde yerleştirilerek basınç uygulanarak tıkanıklığı açar. Tel ise tıkanıklığı parçalayarak açılmayı sağlar. Fakat telle boruların delinme riski olduğu unutulmamalıdır.
  • En doğru, en kesin ve en kısa sürede çözüm almayı sağlayan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti firmamızın kullandığı gelişmiş cihazlarla yapılandır. Ucunda kamera bulunan cihaz kullanılarak tıkanıklığın nedeni, yeri hemen belirlenir. Tıkanıklığın nedenine göre robot cihaz veya kanal yıkama cihazını kullanırız. Kanal yıkama cihazını tıkanıklık yağlanma kaynaklı ise kullanırız. Robot cihazları ise biriken kirleri ve pislikleri yok etmek için kullanmaktayız.

Halkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Acil Halkalı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

İnsanlarımızın geneli evlerindeki veya iş yerlerindeki tesisat problemlerini görmezden gelirler. Oysaki tesisatlar o mekanda yaşayan insanların konforu için döşenmiştir. Sorun küçük iken en yakın tesisatçı çağrılarak problem çözülse konforda değişiklik olmadan yaşam devam edecektir. İhmaller ciddi mekandaki yaşamı ciddi anlamda etkiler.

Taşan bir tuvaletin olduğu evde hiç kimse yaşamak istemez bundan dolayı gecenin kaçı olursa olsun acil tesisatçı aranır. Aranmalıdır da. Çünkü tuvalet ve diğer tesisat problemleri sağlıklı yaşam için uygun değildir. Lavabo tıkanıklığından kaynaklı suyun geri gelmesi de hayatı olumsuz etkileyecektir. Aile bireylerinizin ve komşularınızın konforlu yaşamı için acil su tesisatçısı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 7/24 en seri şekilde adresinize ulaşım sağlayarak sorununuzu kalıcı ve kesin bir şekilde çözeriz.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir