tuvalet tıkanıklığı açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hakkında

Tuvalet tıkanıklığını daha önce yaşayanlar nasıl kötü bir durum olduğunu çok iyi bilirler. Kötü fakat endişe edilmesi gereken bir durum değildir. Gelişmiş tuvalet tıkanıklığı açma hizmetleri sayesinde tıkanan alafranga ve alaturka tuvaletler kolaylıkla açıklamaktadır. Eskiden tuvalet tıkanınca ev hanımları etraf kırılıp dökülecek, bütün pislik etrafa dağılacak diye tedirgin olurlardı. Aslında tedirgin olmakta biraz haklılardı. Çünkü eski yöntemlerde tıkanıklığın nereden kaynaklandığını bulmak ve sorunu gidermek için boru hattının kırılması gerekirdi. Kırılan hat boyunca ortaya çıkarılan borular incelenerek sorunun nerden kaynaklandığı bulunurdu.

Eski yöntemlerle sorunun bulunması ve çözüme kavuşturulması hijyen açısından büyük bir sorundu. Yeni gelişmiş ve teknolojik cihazlarla yapılan işlemlerle sorun çok kısa bir süre içinde kırmadan dökmeden çözülür. Tuvaletlerdeki tıkanıklığa neden olan şeyler;

  • Islak mendilleri atılması
  • Rulo halinde veya suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıtlarının atılması
  • Küçük oyuncakların veya erimeyen katı cisimlerin atılması
  • Temizlik bezi, tuvalet fırçası, bebek bezi gibi maddelerin atılması
  • Kedi kumu gibi suyla birleşince çamurlaşan şeylerin dökülmesi
  • İnşaat sırasında kalan çimento, beton gibi kalıntıların zamanla gideri tıkaması
  • Boru meyillerinin tam hesaplanmaması

Kameralı cihazlarla borudaki tıkanıklığı nedeni anlaşıldıktan sonra robot cihazlarla sorun giderilir.

Tuvalet Tıkanınca Yapılması Gerekenler

Tuvalet tıkanıklığı yaşanmadan önce hafiften belirtileri olur. Evin içinde gider kokusu olduğu fark edilir. Zamanla tıkanıklık artmaya başlar. Sorunun gözlemlenmesi ve tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren kişilerle hemen iletişime geçmek gerekir. Bazı kişiler yardım almak yerine evde kendileri açmak için uğraşırlar. Evde açmak için kullanılan yöntemlerin başında pompa gelir. Şayet su yavaş akıyorsa pompa gider deliğine güzelce yerleştirilir. Baskı uygulayarak tıkanıklığın açılması sağlanır. Basınçla yakın mesafedeki tıkanıklık bir miktar giderilir. Fakat yapılan bu uygulama tam ve uzun süreli çözüm olmayacaktır.

tuvalet tıkanıklığı açma

Evde yapılabilecek bir diğer uygulama ise kimyasala lavabo açıcı kullanmaktır. Kimyasal madde tuvalet giderine dökülerek tıkanıklık kısmen açılır. Bu yapılanlar kısa vadeli çözümlerdir. Genellikle bir iki gün sonra tıkanıklık tekrarlanır. Çünkü genellikle boru içindeki bütün tıkanıklıklar çözülmediğinden yeniden tıkanma sorunu yaşanır. En kesin ve kalıcı çözüm kameralı robot cihazlarla tıkanıklık açan firmalardan yardım almaktır.

Tuvalette Oluşan Sorunlar ve Giderilmesi

Tuvaletlerde çeşitli sorunlar yaşanabilir. En çok yaşana sorunların başında sifonun çekildiği halde pisliklerin gitmemesi, tuvaletin geri taşması, kokunun oluşmasıdır. Tuvalet her türlü pisliğin, mikrobun ve bakterinin bulunduğu bir yerdir. Tuvalette yaşanan sorunla mikroplar her yere yayılacağından hemen tedbir alınmalı ve sorun giderilmelidir. Kameralı robotla tuvalet tıkanıklığı açma en kesin ve en kısa sürede gerçekleştirilen bir işlemdir. Tuvalette yaşanan sorunlar ve nedenleri:

  • Sifon çekildiği halde pisliklerin gitmemesi: Pimaş borularının dolmasından dolayı artık sifonun itici gücünün etkili olmamasından kaynaklanır.
  • Tuvaletin geri taşması: Logar tıkandığında tuvalet geri taşma yapar. Bina logarında yaşanan sorun dairelerde tuvaletin taşmasına neden olur. Bir üst kattaki komşunun tuvaleti kullanması durumunda dairenin tuvaleti taşıyorsa tuvalet kanallarının tıkandığı anlaşılır. Tuvalet giderleri genellikle, mutfak, banyo ve duş giderleriyle bağlantılıdır. Birinde yaşanan problem ve tıkanıklık diğerlerini de etkiler. Bundan dolayı tıkanıklığın nerde olduğu tespit edilerek çözüm yolunun belirlenmesi gerekir.
  • Tuvalet kokusunun olması: Tuvalet giderleri tıkandığında evde, iş yerinde kötü bir koku olur. Normal temizlik yapılmasına rağmen evdeki koku gitmez çünkü tıkanma kaynaklı bir kokudur. Giderde biriken pislikler suyla akıp gitmediğinden birikir. Biriken ve bekleyen pislikler koku ve mikrop yaymaya başlar.

Yukarıdaki sorunlar veya daha tuvaletle ilgili yaşanan diğer tıkanmaların açılmasında kameralı robot cihazlar kullanılır. Tıkanıklığın nedeninin ve yerinin öğrenilmesi için öncelikle kameralı görüntüleme cihazı boruya salınır. Nedeni ve yeri belirlenince ucunda aparat bulunan robot cihaz salınarak tıkanıklığın açılması sağlanır.

Tıkla ve oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir